تمامی حساب های واتس اپ به شماره گوشی موبایل متصل هستند. بسیار شایع است که اپراتور های سیم کارت های تلفن همراه شماره های غیر فعال را به عنوان شماره های جدید دوباره به فروش برسانند و به همین جهت ممکن است که شماره شما در گذشته متعلق به کسی بوده که واتس اپ را با آن شماره ثبت کرده است.

جالب است بدانید که من یک سیم کارت ایرانسل داشتم ،مدت ها از اون استفاده میکردم که یک روز وقتی به آن زنگ زدم دیدم کسه دیگری جواب داد و … و گرفت من این سیم کارت رو نو خریدم!!!

اگر صاحب قبلی شماره شما حساب واتس اپ خود را پاک نکرده باشد آن گاه شما و دوستانتان خواهید دید که شماره جدید شما حساب واتس اپ دارد در صورتی که شما واتس اپ را بر روی شماره جدید تان ثبت نکرده اید.  حتی ممکن است که شما تصویر متعلق به صاحب قبلی شماره موبایل و پیام استاتوس او را ببینید.

در این شرایط هیچ جای نگرانی نیست. این فقط به آن معناست که حساب قبلی پاک نشده است و هنوز اطلاعاتی از آن حساب موجود می باشد. به هیج عنوان به معنای این نیست که صاحب قبلی شماره بر روی حساب واتس اپ شما کنترل دارد!! تمام چت های شما با شماره جدید امن خواهند بود و فقط خودتان به آن ها دسترسی خواهید داشت.( البته از جاسوسی های خود واتس اپ بگزریم!! 🙂 )

واتس اپ برای اینکه مشکل شماره های غیر فعال را حل کند، واتس اپ مدام حساب های غیر فعال را بررسی می کند. اگر حسابی به مدت ۴۵ روز غیر فعال باشد و سپس بر روی موبایل جدیدی ثبت شود، واتس اپ این را به منزله آن که صاحب خط عوض شده است می گیرد و اطلاعات مربوط به حساب قبلی مانند تصویر شخص و استاتوس (متن پروفایل) را پاک می کند.

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر