یکی از مواردی که برای افراد پیش بیاید زمانی است که گوشی موبایلشان را در مکانی جا می گذارند و یا گوشی آنها به سرقت می رود .

در این مواقع این نگرانی برای کاربران پیش خواهد آمد که در این زمان که گوشی نزد شخص غریبه ای است که می تواند از واتس اپ استفاده کند ، چه راه حلی برای از کار انداختن واتس اپ وجود دارد ؟ به خصوص افرادی که رمزی روی گوشی خود ندارند .

در کشورمان ایران برای این منظور باید اقدامات زیر انجام شود :

۱-  به دفاتر امور مشترکین اوپراتور سیم کارت خود مراجعه فرمائید و درخواست مسدود نمودن سیم کارت خود را بدهید . و سپس یک سیم کارت جدید ( همان شماره خودتان ) درخواست کنید و تحویل بگیرید .

۲-  سیم کارت را در یک گوشی دیگر ( با قابلیت نصب واتس اپ ) قرار دهید و سپس واتس اپ را روی آن گوشی نصب نموده و با شماره خودتان مجدد فعال نمایید. این کار باعث می شود که واتس اپ دیگر در گوشی قبلی (گم شده یا سرقت شده )شما کار نکند .

توجه : واتس اپ در ۲ گوشی به صورت همزمان کار نخواهد کرد .

نکته مهم : اگر سارق ، توسط گوشی شما که در اختیارش است به اینترنت متصل نباشد ، می تواند پیام های قبلی شما در واتس اپ را مطالعه کند. در صورتی که واتس اپ را در گوشی جدیدتان(یا اگرگوشی نخریدید گوشی فرد دیگری!) فعال کنید و سارق بعدا به اینترنت متصل شود ، واتس اپ او از کار خواهد افتاد و اجازه دسترسی به محتوای پیام های شما را نخواهد داشت .

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر