بسیاری از افراد در اکانت اینستاگرام خود اطلاعات شخصی خود را به اشتراک می گذارند و یا اکانت برخی بسیار مهم است. این باعث می شود تا برخی از هکر ها به اکانت شما علاقه پیدا کنند. اما در بسیاری از موارد نیز اکانت با هدف مشخصی مورد هدف قرار نمیگیرد و به اینصورت می باشد که هکر مانند یک ماهیگیر منتظر خطا از سمت شما می باشد.


 

در اولین اقدام پسورد اکانت اینستاگرام را ریست کنید. برای اینکار، هنگام ورود به اینستاگرام بر روی Forgot به معنی فراموش کردن کلیک کنید.

بازیابی اکانت هک شده  ی اینستاگرام
 - چی جوری

ایمیل اینستاگرام خود را وارد کنید و سپس عبارت امنیتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ی Reset Password کلیک کنید.

چکار کنیم اگر، اکانت اینستاگرام هک شد؟ - چی جوری

اگر از روش بالا نتیجه نگرفتید به این معنی می باشد که هکر ایمیل اینستاگرام شما را عوض کرده و یا به ایمیل شما دسترسی دارد.

قبلا اینستاگرام بخشی را در نظر گرفته بود برای گزارش دادن اکانت های هک شده که با پرسیدن برخی از سوالات امنیتی و سوالاتی که تنها دارنده ی اکانت می توانست آنها را پاسخ دهد، اکانت را به فرد قربانی بازگرداند.

اما در حال حاضر اگر شما به بخش Hacked Account اینستاگرام بروید، می گوید که شما باید راه کار های امنیتی را رعایت می کردید تا هک نشوید! (البته به شکل دیگه ای اینو میگه 😉 )

اما قابلیت لغو دسترسی یا Revoke access  قرار داده که اگر شما توانستید اکانت خود را باز پس بگیرید سریع اقدام به اینکار کنید. در این قابلیت شما با لغو دسترسی، از هرجایی که با اکانت شما Login شده اند خروج میزند و در گوشی و یا کامپیوتر خود باید دوباره لاگین کنید.

اگر هک شده اید و هنوز به اکانت اینستا دسترسی دارید

اگر شاهد فعالیت های مشکوک در اکانت خود هستید، مانند لایک کردن پست هایی که شما لایک نکرده اید و یا هرکار دیگه ای که شما انجام نداده اید، به این معنی می باشد که فردی به اکانت شما دسترسی دارد. پس هرچه سریعتر اقدام به تغییر رمز عبور خود کنید.

چکار کنیم اگر، اکانت اینستاگرام هک شد؟ - چی جوری

اما سعی کنید اینبار یک رمز عبور سخت تر انتخاب کنید. پسوردی دشوار می باشد که ترکیب حروف لاتین کوچک و بزرگ اعداد و علامت هایی مانند [email protected]#$%^&* باشد.

به داد دیگر اکانت های خود برسید!

اگر اکانت های دیگری نیز در اینستاگرام دارید که از همان رمز عبور اکانت هک شده استفاده کرده اید، سریعا اقدام به تغییر رمز اقدام کنید.

دیگر شبکه های اجتماعی

چکار کنیم اگر، اکانت اینستاگرام هک شد؟ - چی جوری

اگر در دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک توئیتر و یا غیره استفاده می کنید، سریعا اقدام به تغییر رمز عبور و یا ایمیلتان بکنید. معمولا افراد یک ایمیل و یک پسورد را در همه جا بکار می برند تا از فراموش کردن آن جلوگیری کنند، شما اینطور نباشید.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر