اگر بدنبال نصب رام کاستوم هستید و اطلاعاتی درباره آن می خواهید با ما همراه باشید.


یک رام کاستوم سیستم عاملی است که گوشی یا تبلت شما بر روی آن کار می کند. نصب رام کاستوم بر روی گوشی مانند این است که شما موتور ماشین خود را تعویض کنید.

رام کاستوم ، رامی است که یک برنامه نویس با دست کاری رام استوک گوگل آن را بوجود آورده است و امکانات خاصی به آن داده است، از قبیل فونت و یا آیکون های متفاوت و .. که باعث کارایی بیشتر می شود.

رام کاستوم چیست ؟ - چی جوری

شاید شما عاشق گوشی های شامسونگ باشید ولی رابط  کاربری آن را نپسندید، با تعویض رام گوشی شما میتوانید به رابط کاربری دلخواه خود برسید.

یا شاید بخواهید رابط کاربری سامسونگ را روی گوشی سونی خود داشته باشید تنها با تعویض رام می توانید این کار را بکنید.

مردم معمولا صرفا برای زیبایی و تغییر رابط کاربری سراغ رام های کاستوم نمی روند یکی از دلیل های اصلی این کار ارتقاء اندروید می باشد. شرکت ها معمولا پس از چند سال دیگر گوشی های خود را ساپورت نمی کنند و به روز رسانی جدیدی برای اندروید نمی دهند، و در این بین با منتشر شدن اندروید های خوشمره گوگل برنامه نویسان برنامه های خود را با اندروید جدید مطابق می دهند و اگر اندروید شما پایین باشد از آن برنامه ها محروم می شوید.

یکی دیگر از دلایل فنی تغییر رام گوشی سنگین شدن گوشی است. گوشی شما در صورتی سبک می شود که شما رام استوک گوگل را نصب کنید. شرکت ها معمولا با شخصی سازی اندروید و اضافه کردن برخی از برنامه ها بصورت پیشفرض گوشی را سنگین می کنند ولی در رام استوک شما تنها برنامه های ضروری گوگل را دارید.معمولا رام های استوک حجمی یک سوم یا کمتر دارند.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر