دسته ای که شرکت سونی برای پلی استیشن (PlayStation) طراحی کرده است، یکی از بهترین و استاندارد ترین کنترل های بازی می باشد. در این آموزش نحوه ی اتصال آن به ویندوز را به شما یاد خواهیم داد.


قبلا در چی حوری نحوه ی اتصال دسته ی پلی استیشن ۴، آخرین نسل کنسول چشم بادامی ها در مک را گفته بودیم اینبار نحوه ی اتصال به ویندوز را توضیح خواهیم داد.

اتصال دسته از طریق بی سیم یا با سیم

اگر سیم برای اتصال دسته ی خود استفاده می کنید، احتیاجی به کار خاصی نیست ، اما در اتصال بی شیم باید چند مرحله ای را بگذرانید.

درصورت روشن بودن دسته، آن را خاموش کنید.اگر دسته به کنسول شما متصل است باید این  اتصال را قطع کنید. برای انجام اینکار، کلید PlayStation را فشار داده و نگه دارید سپس گزینه ی Log Out of PS4 یا Enter Rest Mode را انتخاب کنید.

حالا باید به حالت جفت سازی بروید، برای انجام اینکار کلید PlayStation را فشار دهید و سپس کلید Share را بزنید و همزمان هر دو را نگه دارید تا یک نور چشمک زن آبی بر روی کنترل شما روشن شود.

وصل کردن دسته ی سونی به ویندوز
 - چی جوری

حال شما باید به دستگاه های قابل اتصال که در بلوتوث سیستمتان به نمایش در می آید مراجعه کنید. در ویندوز ۱۰ این آدرس  در Settings و سپس Devices و از داخل نیز Bluetooth قرار دارد. در میان دستگاه های قابل اتصال کنترل خود را پیدا کنید و بر روی گزینه Pair کلیک کنید.

وصل کردن دسته ی سونی به ویندوز
 - چی جوری

در ویندوز ۷ و ۸ این آدرس در مسیر Devices and Printers در قسمت کنترل پنل (Control Panel) قرار دارد. بر روی Add a device کلیک کنید و کنترل خود را جفت ساازی (Pair) کنید.

وصل کردن دسته ی سونی به ویندوز
 - چی جوری

شبیه سازی کنترل PS4 در ویندوز

برای شبیه سازی برنامه هایی وجود دارند ولی ما در این بخش از Input Mapper استفاده می کنیم. یکی از قابلیت های جالب این برنامه نمایش میزان باتری دسته بازی شما می باشد. و اگر وضعیت دسته نرمال نباشد نیز نشان می دهد.

وصل کردن دسته ی سونی به ویندوز
 - چی جوری

از آنجایی که ایکس باکس برای مایکروسافت می باشد اگر در بازی ها نیز دقت کرده باشید بجای مربع و دایره و مثل و X علائم دسته ی ایکس باکس یا همان Y,B , X و A وجود دارد.

با استفاده از برنامه براحتی هرچه تمام تر تنظیمات دسته را انجام دهید. در این برنامه می توانید چندین پروفایل بسازید و برای هرکدام تنظمیات متفاوتی را اعمال کنید زیرا ممکن است بازی ها دارای تنظیمات متفاوتی باشند و با ساخت چندین پروفایل بجای هربار تنظیم می توانید براحتی بین آنها سوئیچ کنید.

اتصال دسته PS4 به کامپیوتر (ویندوز) - چی جوری

دقت داشته باشید که تنها درصورتی دسته شما به خوبی کار می کند که برنامه هنگام استفاده از دسته در حال اجرا باشد. برای راحتی بیشتر می توانید فایل اجرایی برنامه را در استارت آپ (Startup) ویندوز قرار دهید و یا در قسمت General برنامه تیک دو گزینه Start With Windows و Start Minimized را بزنید تا هنگام بالا آمدن ویندوز برنامه نیز اجرا شود.

اتصال دسته PS4 به کامپیوتر (ویندوز) - چی جوری

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۱ نظر

متن نظر