به روز رسانی و ارتقای نسخه اندروید یکی از مهمترین مسایلی که کاربران گوشی های هوشمند با آن مواجه هستند، این که چگونه و به چه صورت میتوانند گوشی خود را آپدیت کنند. راه های زیادی برای آپدیت گوشی ها وجود دارد که در این جا به برخی روش های رایج می پردازیم.


در مطلبی جداگانه به طور مفصل در مورد آپدیت و بروزرسانی گوشی های اندرویدی صحبت کردیم که بد نیست به آن هم نگاهی بیندازید.

ساده ترین روش استفاده از قسمت تنظیمات سیستم عامل اندروید برای آپدیت می باشد، در این روش شما با رفتن به قسمت آپگرید دستگاه هوشمندتان می توانید سیستم عامل اندرویدتان را آپگرید و بروزرسانی نمایید. اما گاهی اوقات در این روش جدید ترین بروز رسانی را بخش آپگرید اندروید جستجو نمی نماید. به همین دلیل باید از روش های دیگر استفاده کرد و یا اگر بخواهید از کاستوم رام های غیر رسمی استفاده نمایید باز هم باید روش های دیگر را دنبال نمایید که در اینجا در مورد آن بحث نکرده ایم اما در مطالب دیگر سایت موجود است.

روش دوم استفاده از نرم افزار بروز رسان Kies میباشد ، در این روش شما با دریافت این نرم افزار خواهید توانست براحتی توسط رایانه دستگاه اندرویدی متصل به کامیوتر را بروز رسانی نمایید. برای شروع کار ابتدا باید نرم افزار Kies را در سایت رسمی سامسونگ دانلود ( دانلود ) نمایید.

قبل از شروع بروزرسانی باید از موارد زیر مطمئن شوید.

  • ابتدا باتری دستگاه اندرویدی تان را شارژ نمایید ، و از پر بودن ۱۰۰ درصد آن مطمئن شوید.
  • حتما از اینترنت ر سرعت استفاده نمایید پیشنهاد من این است زمانی دستگاه اندرویدی تان را بروز نمایید که زمان تیک مصرف اینترنت نباشد ، و حداکثر پهنای باند در دسترس باشد.
  • قبل از هر کاری یک پشتیبان یا بکاپ از دستگاه اندرویدیتان بردارید. (# آموزش بکاپ از گوشی های اندرودی # بزودی ) چرا که احتمال از دست رفتن برخی از اطلاعات گوشی شما وجود دارد.
  • هنگام آپدیت به هیچ عنوان از دستگاه اندرویدی استفاده ننمایید و توجه داشته باشید که برای آپدیت اندروید حتما دستگاه باید روشن باشد و آن را خاموش ننمایید.

آپدیت اندروید گوشی و تبلت سامسونگ با نرم افزار Kiesآموزش آپدیت گوشی و تبلت سامسونگ - چی جوری

 

خوب در ابتدا باید نرم افزار Kies به کامپیوترتان نصب باشد ، اگر نصب نکرده اید آن را نصب کرده و پس از نصب رایانه را ریستارت یا راهندازی مجدد نمایید ، پس از ریستارت گوشی یا تبلت اندرویدی سامسونگ را به کامپیوتر نصب نمایید ، در این حالت نرم افزار Kies با جستجوی اینترنت جدیدترین نسخه بروزرسانی موجود را برای شما نمایش میدهد برای این کار به تصویر زیر توجه نمایید.آموزش آپدیت گوشی و تبلت سامسونگ - چی جوری

 

بعد از کلیک روی گزینه آپدیت به صفحه اصلی نرم افزار مراجعه نمایید ، در صفحه اصلی نرم افزار تصویر زیر قابل مشاهده است ، در این حالت بطور مثال نرم افزار Kies برخی از موارد مورد نیاز به آپدیت را برای شما نشان می دهد ، به تصویر زیر توجه نمایید ، نرم افزار اعلام میکند که باید Firmware Upgrade آپگرید گردد. شما باید دکمه Firmware Upgrade رو بزنید تا بروز رسانی بشه ، احتمالا برخی موارد مشابه رو هم برای دستگاه شما پیشنهاد کنه اونوقت روی اون ها هم کلیک نمایید تا آپدیت بشه.آموزش آپدیت گوشی و تبلت سامسونگ - چی جوری

 

پس از کلیک روی دکمه مذکور نرم افزار تعدادی از مسائل رو که ما در اول آموزش براتون توضیح دادیم ازجمله شارژ بودن باتری و … اون ها رو به شما تذکر میده در این حالت روی I Have Read All Of The Above Information تیک زده و تایید نمایید که موارد مورد نظر رو انجام دادید.آموزش آپدیت گوشی و تبلت سامسونگ - چی جوری

 

خوب پس از تیک روی مورد درخواستی نرم افزار روی دکمه Start Upgrade کلیک بنمایید.

نکاتی در مورد زمان آپدیت اندروید: توجه نمایید زمان مورد نیاز برای آپدیت اندروید به سرعت اینترنت شما بستگی دارد و امکان دارد یک الی هفت ساعت بطول بیانجامد شما روی هفت ساعت حساب باز نمایید 🙂 پس در هنگام آپدیت به هیچ عنوان دستگاه هوشمندتون رو از کامپیوتر جدا ننمایید و مقداری صبور باشید و عجله ننمایید تا روند آپدیت اندروید بطور کامل انجام گیرد ، اگر در بین آپدیت آنرا از کامپیوتر جدا ننمایید و … ، امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع گردد.

اگر نیاز به آموزش هایی دیگری دارید میتوانید در سایت جستجو نمایید 🙂 مطمئنن مطالب خوبی در سایت چی جوری به شما کمک خواهد کرد! مطالب مرتبط هم در پایین این مطلب قرار دارند.

به نقل از زوم تک ، چیجوری

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.