به روز رسانی و ارتقای نسخه اندروید یکی از مهمترین مسایلی که کاربرانی که با سایت چیجوری در ارتباط بودند با آن مواجه شده بودند ، این که چگونه و به چه صورت میتوانند گوشی هوشمند اندرویدی خود را آپدیت کنند. راه های زیادی برای آپدیت گوشی ها وجود دارد که در این جا به برخی روش های رایج می پردازیم.


 

آپدیت اتوماتیک گوشی

یکی از روش هایی که معمولا در بیشتر گوشی های موبایل و یا تبلت های جدید صورت می گیرد آپدیت اتوماتیک یا روش OTA است که به راحتی با زدن چند دکمه از تنظیمات گوشی این عملیات شروع خواهد شد و بروزرسانی  انجام میگیرد. برای مثال با وصل شدن به اینترنت اگر تنظیمات بروزرسانی اتوماتیک را زده باشید گوشی آپدیت های جدید را چک می کند و سپس در مورد موافقت شما سوال می کند که با زدن روی نصب ، عملیات بارگزاری آندروید جدید که شرکت رسما آن را معرفی کرده شروع می شود.بروزرسانی اندروید گوشی - چی جوری

 

برای اینکه این روش را انجام دهید می توانید ابتدا به تنظیمات گوشی بروید و سپس در قسمت About Device یا درباره تلفن به بخش آپدیت سیستم(بروزرسانی) بروید و در آنجا check for update را بزنید تا بررسی شود شرکت سازنده گوشی برای گوشی شما آپدیتی آماده کرده یا خیر و اگر آماده است دانلود شود.

آموزش بروزرسانی دستی گوشی

دلایل زیادی برای کاربران پیش می آید که باید از بروزرسانی دستی استفاده کنند، یکی از این دلایل معمول نداشتن اینترنت یا WiFi در دسترس است که گوشی خود را به آن متصل کنید و سپس آپدیت را مستقیما دریافت کنید. برای این منظور این روش به شما پیشنهاد داده می شود.

۱ – تعیین کردن رام گوشی

اولین مرحله این است که مشخص کنید رام گوشی که از آن استفاده می کنید از چه نوعی می باشد که بتوانید بروزرسانی را روی آن پیاده سازی کنید. برای این کار کارخانه ها و تولید کنندگان گوشی در دنیا رام گوشی های موبایل خودشان را در وب سایت رسمی شرکت منتشر می کنند. که برای گوشی های سامسونگ می توانید به سایت sammobile ، برای گوشی های سونی به سایت xperia یا سایت flashtool ، برای گوشی های ال جی به سایت LG phone و برای گوشی های موبایل موتورولا به سایت Motorola مراجعه کنید.

۲ – نصب رام

برای نصب رام در گوشی احتیاج دارید که با توجه به نوع گوشی،نرم افزار مورد نیاز برای این کار را تهیه کنید.

نرم افزار ارتقا اندروید سامسونگ Kies: این نرم افزار مخصوص گوشی های موبایل  سامسونگ می باشد که می توانید رام گوشی خود را نصب و دانلود کنید. این برنامه به طور خودکار فریم ویر مخصوص به گوشی خودتان را دانلود و نصب می کند و متاسفانه رام توسط این برنامه روی گوشی خودتان نصب نمی شود و قادر به نصب آن نخواهید بود.

برنامه ارتقا اندروید Odin : یکی از برنامه هایی که می توانید برای گوشی های موبایل  سامسونگی استفاده کنید این برنامه است اگر از برنامه kies خوشتان نمی آید می توانید از آن استفاده کنید. می توانید رام را که دانلود کرده اید توسط این برنامه نصب کنید. برای دانلود نرم افزار ارتقا اندروید می توانید آن را از اینجا دانلود کنید.بروزرسانی اندروید گوشی - چی جوری

 

برنامه بروزرسانی اندروید flash tool : اگر از دستگاه های سونی استفاده میکنید این برنامه کمک زیادی به شما می کند و از آن فقط در گوشی هایی که قفل بوت لودر آن ها شکسته شده است استفاده کنید. برای دانلود نرم افزار ارتقا اندروید می توانید آن را از اینجا دانلود کنید.

برنامه بروزرسانی اندروید اچ تی سی Htc sync manager : همانطور که از اسمش مشخص است این برنامه مخصصوص دستگاه های HTC می باشد برای دانلود این برنامه می توانید از اینجا آن را دریافت کنید. زمانی که آن را باز میکنید احتیاج دارید که گوشی خود را از طریق USB به برنامه متصل کنی. این برنامه آپدیت جدید را دریافت میکند و می توانید آن را به گوشی خود منتقل کنید.

برنامه بروزرسانی اندروید اچ تی سی HTC one ToolKit : این برنامه توسط گروه توسعه XDA تهیه شده است و مخصوص گوشی های HTC می باشد در این برنامه می توانید قسمت لودر بوت گوشی خود را از قفل خارج کنید و کارهایی مثل روت کردن گوشی و نصب رام مخصوص به گوشی را دانلود کنید. برای دانلود نرم افزار ارتقا اندروید می توانید آن را از اینجا دانلود نمایید.بروزرسانی اندروید گوشی - چی جوری

 

برنامه بروزرسانی اندروید ال جی LG PC suit : اگر از گوشی های موبایل ال جی استفاده میکنید این برنامه مخصوص گوشی شماست و برای دانلود نرم افزار ارتقا اندروید می توانید آن را از اینجا دانلود کنید. فقط کافی است روی Check phone update کلیک کنید تا برنامه آپدیت جدید را پیدا میکند.

برنامه بروزرسانی اندروید RSD Lite : کاربران گوشی موتورولا می توانند از این برنامه استفاده کنند و مشکلی در دریافت آپدیت اندروید نخواهند داشت. برای دانلود نرم افزار آپدیت اندروید می توانید آن را از اینجا دریافت کنید.

همچین می توانید در گوشی خودتان برنامه Rom manager را نصب کنید تا نگاه کنید چه رام هایی اجازه دسترسی به گوشی موبایل شما دارند برای نصب این برنامه از اینجا استفاده کنید.

به نقل از زوم تک

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر