در این آموزش به استفاده از برنامه هایی می پردازیم که واقعا پس از کار با آنها تاثیر را در استفاده از سیستم حس می کنید.


تحلیل فضای هارد

مهم نیست که چقدر دقت کرده اید در نحوه دسته بندی اطلاعات یا حذف فایل های اضافه، مطمئن باشید که هنوز مقداری از فضای هارد سیستم خود را هدر داده اید که تنها برنامه ی WinDirStat قادر به شناسایی آن می باشد.

http://www.makeuseof.com/tag/top-free-computer-maintenance-tools/ - چی جوری

شاید شما بتوانید در اکثر پارتیشن های هارد درایو خود فایل های اضافه را پیدا و پاک کنید، امام در درایو ویندوز با هزاران فایل این کار بسیار سخت می شود. این برنامه با اسکن کردن تمامی فایل ها و برنامه ها حجم دقیق آن هارا بدست می آورد و به شما این امکان را می دهد تا هرچه راحت تر اقدام به پاک کردن فایل های حجیم اضافی کنید.

 

 پاکسازی و بهینه سازی فایل ها

بعد از مدتی کار با سیستم کم کم حجم درایو ویندوز شما پر می شود و در بسیاری از این موارد شما نمیدانید که چه فایلی چه حجمی را اشغال کرده است و آیا با پاک کردن آن مشکلی برای سیستم شما بوجود می آید یا خیر؟! خیلی از این فایل ها باقی مانده ی نرم افزار های پاک شده، کش مرورگر ها، کش برنامه ها و … می باشد.

CCleaner یکی از بهریتن برنامه ها برای انجام اینکار می باشد، با اجرای این برنامه از شر بسیاری از این فایل های خلاص شوید.

۵ برنامه ی برتر برای بهبود عملکرد کامپیوتر، که باید درمورد آنها بدانید - چی جوری CCleaner این دسته از فایل ها را به دو بخش مجزا تقسیم می کند. یکی فایل های سیستمی و دیگری فایل هایی که از فعالیت شما با برنامه های مختلف بوجود آمده است.

اگر مدتی است که اقدام به پاک سازی پارتیشن ویندوز خود نکرده اید همین حالا اقدام به این کار کنید.

 

پاک کردن برنامه ها بصورت کامل

آیا میدانستید که با پاک کردن برنامه ها از طریق ویندوز (قسمت کنترل پنل) برنامه ها بصورت کامل پاک نمی شوند؟ شما هرچقدر هم تلاش کنید باز پس از پاک کردن یک برنامه ، فایل هایی از آن باقی می ماند که شامل فایل های دیتا، کش و یا فایل های رجیستری می باشد.

۵ برنامه ی برتر برای بهبود عملکرد کامپیوتر، که باید درمورد آنها بدانید - چی جوری

با استفاده از برنامه ی Geek Uninstaller براحتی برنامه های نصب شده را بطور کامل حذف می کند. این برنامه بصورت پرتابل است و نیازی به نصب ندارد همچنین دارای حجم پایین سرعت بسیار خوبی است. اگر با برنامه ی Geek Uninstaller ارتباط برقرار نکردید و یا به هر دلیلی نیاز شما را رفع نکرد، می توانید از برنامه ی Revo Uninstaller استفاده کنید. این برنامه نیز یک برنامه ی قوی در ام پاک کردن برنامه می باشد اما از سرعت برنامه ی قبلی برخوردار نیست.

 

جستجو گر و پاک کننده ی بدافزار ها

بدافزار ها همیشه باعث خرابی سیستم و یا کندی می شوند. در بهترین شرایط سیستم شما را کند میکنند و در بد ترین حالت سیستم شما به دست یک هکر می افتد که می تواند اطلاعات شما را بدزدد و یا از آنها سوء استفاده کند.

http://www.makeuseof.com/tag/top-free-computer-maintenance-tools/ - چی جوری

یکی از بهرین های این زمینه برنامه ی Malwarebytes می باشد. این برنامه رایگان می باشد و مشکلات رجیستری و خریداری را برای شما بوجود نمی آورد. این برنامه هر روز با توجه به جدیدترین ویروس ها، کرم ها و ویروس های جاسوس بروز رسانی می شود. برای بهره مندی از ویژگی های بیشتر مانند مقابله با باج افزار ها، بدافزارهای سوءاستفاده گر، بدافزارهای فیشینگ و برای مقابله با روت کیت ها، شما باید نسخه ی پرمیوم و یا حرفه ای برنامه را با مبلغ سالانه 40 دلار هزینه تهیه کنید.

بدست آوردن اطلاعات سیستمی

آیا شما دقیقا از میزان CPU، GPU، RAM، حافظه، مدل مادربورد و یا دیگر قطعات داخلی سیستم خود مطلع هستید؟ این برنامه اطلاعات ضروری و کاملی از سیستم شما را نشان می دهد. اگر شما قصد نصب یک بازی را دارید و یا قصصد کار کردن با یک برنامه ی گرافیکی را دارید، می توانید قبل از تهیه بازی و یا نرم افزار مورد نیازتان ابتدا از اطلاعات سخت افزاری سیستمتان مظلع شوید تا در صورت نیاز آن را ارتقاء بدهید.

۵ برنامه ی برتر برای بهبود عملکرد کامپیوتر، که باید درمورد آنها بدانید - چی جوری  Speccy  برنامه ای است که به شما این قابلیت ها را می دهد. همچنین نمایش دمای هارد و پردازنده ی شما باعث می شود تا درصورت مشاهده ی حرارت بالا، اقدام به سیستم خنک سازی بهتری بکنید تا عمر سیستم شما افزایش پیدا کند.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر