احتمالا شما هم تجربه کرده‌اید که بدون اجازه گرفتن از شما و بدون اطلاع قبلی ناگهان به یک گروه یا کانال خاصی در تلگرام اضافه شدید، در اکثر این موارد شما علاقه‌ی خاصی به اضافه شدن به آن جمع‌ها ندارید و علت آن این است که به اختیار خودتان به آنجا نرفته‌اید. تلگرام راه حلی برای این مشکل اندیشیده و گزینه ای برای غیرفعال کردن آن وجود دارد که شاید شما از آن بی خبر هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که این ویژگی در نسخه جدید و ۳٫۵ تلگرام اضافه شده و شما قادر خواهید‌بود تا یک بار برای همیشه به چنین مشکلی پایان دهید و بدون Invite شدن های بی اجازه، به فعالیت خود در تلگرام ادامه دهید.

جلوگیری از افزودن بدون اجازه به گروه ها - چی جوری

خب بریم سر اصل موضوع، برای عملی کردن این امکان باید به بخش settings در تلگرام نسخه ۳٫۵ رفته و سپس به بخش Privacy And Security  رفته و روی بخشی جدید Group که به این بخش افزوده شده‌است بزنید.

به صورت پیش فرض این گزینه روی Everybody قرار داده شده‌است و همه قادر به اضافه کردن شما به گروه‌ های خود هستند. با زدن روی این گزینه، به صفحه‌ی دیگری خواهید رفت که علاوه بر حالت Everybody، گزینه‌ای با عنوان My Contacts نیز در اختیار شما قرار گرفته است که میتوانید با انتخاب آن، یک بار برای همیشه دسترسی افراد غریبه برای اضافه کردن شما به گروه‌ ها را مسدود کنید.

بعد از انتخاب My Contacts، در پایین این بخش، گزینه‌ای برای استثنا ها وجود دارد که می توانید حالت انتخاب شده را، شخصی سازی بیشتری کنید. برای مثال ممکن است که تعداد مخاطبان شما زیاد باشد یا حتی در بین آن ها نیز افرادی وجود داشته باشند که عادت بد Invite کردن بی اجازه‌ ی شما به گروه‌ های مختلف را داشته باشند.

از همین رو بعد از انتخاب گزینه‌ی My Contacts دو گزینه‌ی Always Allow و Never Allow به معنای “همیشه” و “هرگز” را در اختیار خواهید داشت. اگر این بخش را بدون تغییر رها کنید، از این پس تنها افراد حاضر در کانتکت‌ های شما قادر به Invite کردن شما در گروه‌ ها خواهند بود.

اگر روی گزینه‌ی Never Allow لمس کنید میتوانید تنها افرادی که دوست ندارید را از این امکان منع کنید و بر عکس اگر از گزینه‌ی Always Allow استفاده کنید، میتوانید تنها افرادی که مشکلی با Invite کردن آنها ندارید را انتخاب کنید تا از این پس تنها کاربران مشخص شده قادر به دعوت شما به گروه‌ های مختلف باشند.

 

diginext.ir

درباره نویسنده

آسمان

متن نظر