شاید شما نیز بعد از مدتها کار با گوشی اندروید متوجه کندی سرعت آن شده باشید ، به این صورت که وثتی روی دکمه home کلیک میکنید با تاخیر به صفحه اصلی بروید و … برای حل این مشکل ما راه حل هایی داریم که به سادگی میتوانید آن را روی گوشی خود اجرا کرده و گوشی خود را افزایش سرعت دهید.


 ظرفیت گوشی شما

لازم است شما به ظرفیت و قابلیت خود گوشیی که دارید توجه کنی و به آن فشار مضاعف نیارید! این مهم ترین نکته ای است که به آن باید توجه داشته باشید و انتظار زیاد از گوشی خود نداشته باشید، بهتر است با توجه به آموزش های داده شده حافظه رم گوشی خود را افزایش دهید.

بروزرسانی سیستم عامل اندروید

اگر بروز رسانی برای گوشی شما موجود است آن را به آخرین نسخه ارتقا دهید،در هر بروز رسانی علاوه بر سبک شدن سیستم عامل ، تازه سازی اندروید گوشی شما سرعت شما را افزایش خواهد داد. پیش تر در مورد نحوه آپدیت و بروز رسانی اندروید مطلبی نوشته بودیم.

نرم افزار هایی که از آن استفاده نمی کنید را پاک کنید!

هر برنامه ای که نصب کرده اید علاوه بر اینکه حافظه گوشی شما را گرفته هست یک سری پردازش های پس زمینه و پنهان نیز دارد ! از مصرف پنهان اینترنت برخی از آن ها هم صرف نظر میکنیم !! نرم افزار های بی مورد را یا پاک کنید و یا آن را غیر فعال کنید!  غیر فعال کردن با پاک کردن متفاوت است ، غیر فعال کردن فایل های نرم افزار را پاک نمی کند و تنها پردازش آن و مصرف اینترنت آن را قطع می کند، برای این کار از قسمت برنامه ها در منوی تنظیمات باید برنامه خود را انتخاب کنید و غیر فعال کردن را بزنید.

روش های افزایش سرعت اندروید - چی جوری

از مموری کارت یا کارت SD سرعت بالا استفاده کنید

در گوشی هایی با حافطه داخلی کم می توانید با اضافه کردن یک کارت حافطه کلاس ۶ یا ۱۰  (کلاس ها در کارت حافطه) به گوشی آن را تقویت کنید و حتی آن را به رم تبدیل کنید.

ویجت ها

ویجت هایی که در صفحه اصلی گوشی شما هستند، اگر ضروری نیستند غیر فعال کنید! بهتر است از ویجت تا حد امکان استفاده نکنید زیرا آن ها همیشه در حال اجرا هستند و پردازش دارند.

پس زمینه های زنده

کاملا روشن است که از پس زمینه های زنده و یا Live Wallpaper ها استفاده نکنید زیرا آن ها نیز پردازش روی گوشی شما دارند و سرعت و رم شما را میگیرند.

خاموش کردن همگام سازی

یکی از ویژگی های خوب اندروید قابلیت سینک کردن و یا همگام سازی حساب ها هست ، بهتر است موارد غیر ضروری همگام سازی ها را غیر فعال کنید ، تا هر چند دقیقه اطلاعات ما به گوگل فرستاده نشود ، حتی اگر به امنیت اطلاعات خود حساس هستید باید برخی از همگام سازی ها را حتما خاموش کنید تا مانع ارسال اطلاعاتتان به گوگل شوید.

گوشیم هنگ میکنه - چی جوری

خاموش کردن انیمیشن ها

انیمیشن های کوچک و ریزی که در اندروید برای زیبا تر شدن آن استفاده شده است را میتوانید غیر فعال کنید تا سرعت گوشی شما افزایش یابد.

انیمیشن ها معمولا از رم سرقت میکنند و واقعا برای گوشی هایی که رم کافی ندارند ضروری نیست. در تنظیمات وارد developer options یا تنظیمات برنامه نویس شوید ، (اگر این گزینه وجود نداشت به About Phone یا درباره دستگاه بروید و روی شماره ساخت یا build number حدود ۱۰ بار کلیک کنید تا پیامی به تمایش در اید که شما یک برنامه نویس هستید.)

افزایش سرعت گوشی
 - چی جوری

باز گردید و وارد منوی تنظیمات برنامه نویس یا development option شوید، در قسمت Drawing section گزینه های زیر را روی Animation off بگزارید

 

  • انمیشن پنجره ها – Window animation scale
  • انمیشن حالت گذر –  Transition animation scale

 

پاک کردن کش نرم افزار ها

نرم افزار هایی که روی گوشی شما هستند حافظه ای نهان اشغال کردند این حافظه با حافظه ای که خود برنامه گرفته است متفاوت است و اطلاعات برنامه که معمولا به آنها نیازی نیست در آن جا ذخیره شده اند.

ابتدا وارد تنظیمات شوید

افزایش سرعت گوشی
 - چی جوری

روی گزینه Cached Data کلیک کنید.

گوشیم هنگ میکنه - چی جوری Ok را بزنید تا اطلاعات کش برنامه ها به کلی پاک شوند. میتوانید از نرم افزار App Cache Cleaner استفاده کنید و طبق زمان بندی کش های برنامه ها را پاک کنید.

غیر فعال کردن انیمیش قفل صفحه

برای این کار باید وارد منوی تنظیمات بشوید و Lock Screen را انتخاب کنید

سرعت گوشیم کمه
 - چی جوری

وارد قسمت Unlock Effect شوید :

روش های افزایش سرعت اندروید - چی جوری

و سپس none یا هیچ را انتخاب کنید تا این افکت نیز خاموش شده و سرعت گوشی شما افزایش یابد.

در اخر هم سعی کنید برنامه های باز را همیشه ببندید تا فضای رم شما اشغال نشود.

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

۲ نظر

متن نظر