رایانه ویندوز

نمایش پوشه های مخفی در ویندوز

نوشته شده توسط سید حامد موسوی


پیش تر در مورد مخفی سازی پیشرفته پوشه ها در ویندوز صحبت کرده بودیم، از طرفی چند روش جدید مخفی کردن را نیز معرفی کردیم و در کنار آن ها روش های رمزگذاری روی درایو را هم آموزش دادیم.

حال برای نمایش پوشه های مخفی باید چه کار کرد، در حالت جادویی که قبلا آموزش داده ایم، برای آشکارسازی بهتر است به همان آموزش مراجعه نمایید، اما در باقی موارد اینجا به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

ابتدا باید folder Option را باز کنید، میتوانید همین عبارت را در منوی start جستجو کنید و یا با رفتم به mycomputer یا the PC در ویندوز های 8 و 10 مطابق شکل از نوار بالا آن را پیدا کنید:

نمایش پوشه های مخفی در ویندوز - چی جوری

در ویندوز ۷ باید در محیط my computer مانند شکل زیر عمل کرده تا گزینه folder Option را پیدا کنید.

نمایش پوشه های مخفی در ویندوز - چی جوری

در هر صورت اگر ناکام بودید بهتر است در همان منوی Start جستجو را انجام دهید.

در پنجره باز شده وارد تب Views شوید و در لیست نمایان شده به دنبال گزینه “Show hidden files and folders” باشید تا آن را انتخاب کنید.

نمایش پوشه های مخفی در ویندوز - چی جوری

در زیر این گزینه ها گزینه ای به نام “Hide protected operating system files” نیز موجود است که با برداشتن تیک آن، فایل هایی که به صورت سیستمی مخفی شدن هم نمایش داده می شود، البته اکثریت این فایل های سیستمی هستند و متعلق به ویندوز هستند، اما برخی فایل خود را با ترفند هایی به صورت سیستمی مخفی می کنند و شما برای دسترسی به آن ها این روش را باید انتخاب کنید.

 

 

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر