آیا تا به حال برای بالا آمدن به صورت Safe Mode در ویندوز ۸ و یا ۱۰ تلاش کرده اید؟ یا بار ها F8 و Shift + F8 را زده اید اما آنها سیف مود را بوت نمی کردند!؟

این مشکل تنها برای Safe mode نیست بلکه تمامی امکاناتی که در advanced boot option در اختیار ما بودند دیگر از این روش در اختیار ما قرار نمی گیرد.

ویندوز ۸ در بوت شدن مقدار زیادی با ویندوز ۷ فرق دارد ، در ویندوز ۸ بوت خیلی سریع تر شده و این امکان دیگر عملی نیست ، در اینجا ۵ راه مختلف برای رسیدن به این موضوع را بررسی میکنیم.


توضیه میکنیم مطلب زیر را نیز مطالعه کنیدو برای همیشه safe mode را به بوت ویندوز خود اضافه کنید تادر مواقع خرابی ویندوز یا سخت افزار های دیگر به مشکل نخورید:

مطالعه کنید: چگونه در ویندوز ۱۰ به صوردت دائمی قابلیت انتخاب SafeMode را در هنگام بوت مشاهده کنیم؟

آیا تا به حال برای بوت شدن به صورت Safe Mode در ویندوز 8  و یا 10 تلاش کرده اید؟!؟یا بار ها F8 و Shift + F8 را زده اید اما آنها کار نمی کردند!؟

این مشکل تنها برای Safe mode نیست بلکه تمامی امکاناتی که در advanced boot option  در اختیار ما بودند دیگر از این روش در اختیار ما قرار نمی گیرد.

ویندوز ۸ در بوت شدن مقدار زیادی با ویندوز ۷ فرق دارد ، در ویندوز ۸ بوت خیلی سریع تر شده و این امکان دیگر عملی نیست ، در اینجا ۵ راه مختلف برای رسیدن به این موضوع را بررسی میکنیم.

 

Safe Mode در ویندوز 8 و 10

حالت امن یا safe mode در ویندوز 8 با ویندوز های قبلی خود تفاوتی زیادی نکرده است. تنها تفاوت مهم این است که رزولوشن صفحه نمایش توسط Safe Mode را از 800×600 پیکسل به 1024×768 پیکسل افزایش داده اند.

 

۱- استفاده از Configuration Tool یا msconfig.exe

اسانترین روش ممکن استفاده از msconfig.exe است، در قسمت جستجوی منوی استارت بنویسید msconfig.exe و enter بزنید

وارد تب boot بشوید و در قسمت مشخص شده گزینه safr mode را تیک بزنید

بالا آمدن سیف مود در ویندوز 8 10
 - چی جوری

پس از تایید از شما میخواهد همین الان ری استارت کنید و یا بعدا این کار را انجام دهید !

بعد از ری استارت شدن ویندوز در حالت Safe mode بالا می آید.

 

۲- استفاده از Shift + Restart

را دیگر استفاده از دکمه ری استارت موجود در صفحه لاگین ویندوز است

کلید شیفت را نگه داشته و روی ری استارت کلیک میکنیم

روش های اجرای Safe Mode در ویندوز ۸ و ۱۰ - چی جوری

بعد از ری استارت  وارد محیط ریکاوری ویندوز شده اید و ویندوز از شما میخواهد تا گزینه ای انتخاب کنید ، روی Troubleshoot کلیک کنید.

بالا آمدن سیف مود در ویندوز 8 10
 - چی جوری

سپس Advanced options و بعد از آن  Startup Settings  را بزنید ، اکنون وارد صفحه ای شده اید که از شما می خواهد با کلیک بر روی دکمه ری استارت رایانه را رایست کنید و در عوض لیستی از امکاناتی که به شما نشان داده را در اختیارتان بگزارد.

روش های اجرای Safe Mode در ویندوز ۸ و ۱۰ - چی جوری

بعد از ری استارت شدن وارد صفحه زیر می شوید

بوت safemode در ویندوز 10 8 - چی جوری

برای ورود به هر یک از گزینه ها عدد مربوطه را فشار دهید.

 

۳- از طریق System  CD/DVD

با استفاده از System Recovery که آموزش ساخت آن را داده ایم ، نیز میتوانید وارد محیط ریکاوری شده و مانند روش 2 به کار ادامه دهید

 

۴- از طریق F8 و یا SHIFT+F8 (اگر از SSD یا UEFI BIOS استفاده نمی کنید)

در ویندوز ۷ همیشه از این روش استفاده می کردید اما در ویندوز ۸ این روش گاهی جواب میدهد و گاهی هم جواب نمی دهد و علت آن هم بوت شدن بسیار سریع ویندوز ۸ و ۱۰ است.

 

نتیجه گیری:

از آنجایی که در صورت بروز هر گونه مشکل که شما را از بالا آمدن ویندوز منع می کند امکان دسترسی به safe mode و باقی امکانات advanced boot option را ندارید پس سعی داشته باشید همیشه از یک دیسک ریکاوری برای ورود به حالت ریکاوری و بعد از ان تعمیر و اصلاح ویندوز استفاده کنید که ورش ساخت آن در آموزش های سایت موجود است.

 

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

۴ نظر

 • درود
  بی اطلاع بودن یه آدم لزوما اشکالی نداره
  اما اینکه اون آدم بیاد آموزش بنویسه واسه مردم جنایته
  اینطوری که شما نوشتی و توصیه کردی، هر کسی که ریکاوری نداشته باشه و ویندوزش ۸ به بالا باشه پس نمیتونه سیف مود بالا بیاره و بیچاره مجبور میشه ویندوزش رو از نو بریزه که در خوش بینانه ترین حالت برنامه هاش رو از دست میده
  در حالی که با تایپ یه جمله ساده در کامند میشه سیف رو فعال کرد:

  bcdedit /set {default} safeboot network

  اگه عزیزی به این مشکل خورد و راه من براش کار ساز بود، یه صلوات بفرسته.

  • دوست عزیز شما آموزش رو کامل مطالعه نکردید
   ما سه روش برای رفتن به Safe Mode آموزش دادیم که آخرین راه استفاده از ریکاوری سی دی ویندوزه
   برای رفتن به محیط ریکاوری ویندوز نیز آموزشش در لینک زیر موجوده که باز در متن همون آموزشی هستش که مطالعه نکردید
   http://chijoori.ir/using-recovery-drive-system-repair-windows/
   بازهم تشکر بابت نکته ای که اشاره کردید

   • درست میفرمایید
    اما من کامل خوندم آموزش رو و اگر دقت کنید نوشتم:
    “اینطوری که شما نوشتی و توصیه کردی، هر کسی که ریکاوری نداشته باشه و ویندوزش ۸ به بالا باشه پس نمیتونه سیف مود بالا بیاره و بیچاره مجبور میشه ویندوزش رو از نو بریزه که …”

    در حالی که من عرضم این بود که احتیاجی به تهیه ریکاوری نیست. با دی وی دی عادی ویندوز هم میشه با کامند اینکار انجام داد و اگه یکی ریکاوری نگرفته نگران نباشه.

    با تجدید احترام

  • سلام داداش…راحت عالیه منم بش برخوردم ولی وقتی میزنم اجرا نمیکنه میگ bcdedit ناشناخته است چیکار کنم…جامع توضیح میدی بهش برخوردم….ویندوز۸.۱ نصبه رو سیستم

متن نظر