با اندروید خودتان مشکل دارید؟ اندروید دارای ویژگی های بسیار خوبی می باشد از قبیل پایداری، انعطاف پذیری و . . . اما همانند دیگر سیستم عامل ها این سیستم عامل نیز بی نقص نیست و گاها برای کاربران خود مشکل زا می شود. در این آموزش به رایج ترین مشکلات در اندروید و راه های سریع رفع این مشکلات اشاره می کنیم.


قبلا در سه پست به بررسی مشکلات اندروید و راه کارهای سریع برای آن پرداختیم.  در این سری از آموزش ها امروز به آخرین آموزش می پردازیم.

گیر کردن در بوت اندروید

اگر بوت شدن گوشی شما طول میکشد شما می توانید به محیط امن (Safe Mode) گوشی بروید. در محیط امن (Safe Mode) گوشی تمامی برنامه هایی که همراه با سیستم عامل گوشی فعال می شوند را غیرفعال می کند از آنجایی که یکی از دلایل اصلی بوت نشدن گوشی ها برنامه های خراب شده می باشد احتمال بالا آمدن گوشی از این روش چند برابر می شود.  بعد از بالا گوشی در حالت سیف مود می توانید برنامه ای را که مشکل دارد پاک و یا غیرفعال کنید.

رایج ترین مشکلات اندروید (بخش چهارم) - چی جوری

(نکته: روش های بالا آمدن در محیط امن برای هرگوشی متفاوت است اما معمولا به این صورت است که در هنگام بالا آمدن شما باید یکی از کلید های صدا را نگه دارید یا چندین بار آن را بزنید)

رایج ترین مشکلات اندروید (بخش چهارم) - چی جوری

بالا آمدن گوشی اندروید نباید خیلی طول بکشد!

اگر گوشی شما روشن نمی شود، ابتدا باتری گوشی را خارج کنید (البته اگر باتری گوشی شما قابل استخراج می  باشد). کلید خاموش را به مدت 15 ثانیع نگه دارید اگر این روش جواب نداد، گوشی را به شارژر متصل کنید و حالا کلید پاور را 15 ثانیه نگه دارید اگر این کار نیز جواب نداد باید به تعمیرکار گوشی مراجعه کنید.

اندروید رم (SD card) را نمی  خواند؟

این اتفاق همیشه می افتد. ابتدا رم را فرمت کنید. معمولا این اتفاق هنگامی می افتد که شما به تازگی رم تهیه کرده اید و رم یا پارتیشن بندی نشده است یا پارتیشن مربوطه را گوشی ساپورت نمی کند.

برای فرمت کردن رم مسیر زیر را طی کنید :

  • تنظیمات  (Settings)
  • حافظه (Storage)
  • به پایین بیایید و بر روی فرمت کردن SD card ضربه بزنید.
  • حالا مجددا بر روی فرمت کردن رم یا Format SD card ضربه بزنید.

اگر از روش بالا به جایی نرسیدید از طریق رم ریدر به کامپیوتر خود متصل شوید و از آنجا اقدام به فرمت رم کنید.

رایج ترین مشکلات اندروید (بخش چهارم) - چی جوری

مشکل اتصال گوشی اندرویدی به کامپیوتر

دو راه برای اتصال گوشی به کامپیوتر وجود دارد. اتصال از طریق کابل یا همان ADB یا اتصال از طریق پروتکل های بی سیم مانند وای فای یا بلوتوث (MTP).

در روش اول اگر ابتدا کابل خود را بررسی کنید که دچار قطعی نباشد. مثلا یک گوشی دیگر را با همان کابل به سیستم متصل کنید دقت داشته باشید که شارژ شدن دلیل بر سالمی کابل نیست.

اگر کابل گوشی شما سالم بود پس مشکل از درایور های گوشی شما بر روی ویندوز می باشد کی می توانید از طریق آموزش نصب درایور تمامی گوشی های اندرویدی این مشکل را رفع کنید. در اتصالات بی سیم نیز ابتدا باید دستگاه را با کامپیوتر همگام سازی کنید مثلا در اتصال بلوتوث باید ابتدا گوشی را به کامپیوتر معرفی کنید.

رایج ترین مشکلات اندروید (بخش چهارم) - چی جوری

انفجار هسته ای !

اگر به یکی یا چند  عدد از مشکلای بالا برخورد کرده اید و راه کار های ما و کس دیگری پاسخگوی مشکل شما نبوده، باید دست به عملیات هاراگیری بزنید و گوشی خود را ریست فکتوری کنید.(البته باید بگویم شاید این راه نیز جواب گوی شما نباشد!)

برای انجام ریست فکتوری مسیر زیر را ظی کنید :

  • تنظیمات (Settings)
  • نسخه پشتیبان و ریست (Backup & reset)
  • بر روی بازگشت به تنظیمات کارخانه یا factory reset ضربه بزنید.

رایج ترین مشکلات اندروید (بخش چهارم) - چی جوری

 

اگر به مشکلات دیگری برخورد کردید که راه حل آن و یا خود مشکل در یکی از چهار پست رایج ترین مشکلات اندروید نبود، مشکل خود و یا راه حل های پیشنهادی خود را با ما و دوستان خود به اشتراک  بگذارید.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر