با اندروید خودتان مشکل دارید؟ اندریود دارای ویژگی های بسیار خوبی می باشد از قبیل پایداری، انعطاف پذیری و . . . اما همانند دیگر سیستم عامل ها این سیستم عامل نیز بی نقص نیست و گاها برای کاربران خود مشکل زا می شود. در این آموزش به رایج ترین مشکلات در اندروید (بخش دوم) و راه های سریع رفع این مشکلات اشاره می کنیم.


 

در بخش اول سری آموزش های مشکلات اندروید به شما برخی از مشکلات و راه حل های سریع را آموزش دادیم.

به ورژن های قدیمی تر گوگل پلی نیاز دارید؟

برخی مواقع ورژن های جدید گوگل پلی (Google Play) بر روی یک گوشی بخوبی کار نمی کند و دارای مشکل است. در این مورد شما می توانید ورژن های قدیمی تر گوگل پلی (Google Play) را امتحان کنید. در لینک زیر ورژن های قدیمی تر گوگل پلی (Google Play) قرار داده شده است.

دانلود از سایت های ایرانیGoogle Play

آزاد سازی فضای رم گوشی اندروید

در اندروید و تمامی سیستم عامل های دیگر برنامه هایی وچود دارد که شما از آنها استفاده ای نمی کنید ولی بصورت مخفی در بگراند گوشی فعال هستند و از منابع گوشی شما استفاده می کنند.

ساده ترین روش پاک  کردن برنامه هایی می باشد که از آنها استفاده ای نمی کنید اما شاید درمیان آنها برنامه ای باشد که شما دوست نداشته باشید آن را پاک کتید. در این پست نحوه ی افزایش سرعت اندروید آموزش داده شده است.

وقتی System UI یا همان رابط کاربری کار نمی کند

برخی مواقع سیستم رابط کاربری (System User Interface) از کار می افتد و شما هیچ کاری نمی توانید انجام دهید، با ریستارت کردن گوشی تنها بصورت موقت آن را رفع کرده اید با پاک کردن کش های System UI می توانید از این مشکل عبور کنید:

  • تنظیمات (Settings)
  • برنامه ها (Apps)
  • رفتن به تب همه (All) و انتخاب System UI
  • ضربه بر روی پاک کردن کش (clear cache)

دانلود شما کار نمی کند!

برخی مواقع دستگاه شما بخوبی دانلود نمی کند یا فایل هایی که دانلود می کند خراب است و یا تا یک جایی دانلود می کند و قطع می شود. ابتدا مطمئن شوید که مشکل از گوشی شماست و آن فایلی که می خواهید دانلود کنید فایلی سالم است. در آن صورت با پاک کردن کش دانلود شما به احتمال قوی مشکل شما رفع شود :

  • تنظیمات (Settings)
  • برنامه ها (Apps)
  • رفتن به تب همه (All) و انتخاب مدیریت دانلود (Download Manager)
  • پاک کردن کش و ریستارت کردن گوشی

نمی توانم دانلود هایم را پیدا کنم

اندروید بصورت پیشفرض دانلود های شما را در پوشه ای به نام دانلود قرار می دهد. این پوشه در اولین صفحه از حافظه ی گوشی شما قرار دارد.

برخی از گوشی ها بصورت پیشفرض بر روی خود یک مدیریت فایل () دارد اما اگر گوشی شما این برنامه را نصب ندارد می توانید از برنامه ی محبوب ES File Explorer استفاده کنید.

Install on Google PlayES File Explorer

در این برنامه می توانید براحتی پوشه ی Download را پیدا کنید.

رفع مشکلات گوشی های اندروید - چی جوری

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر