در این درس به بررسی نحوه پیکربندی روش خطایابی DRC Error Markers و تنظیمات آن می پردازیم.

از منو های اصلی به مسیر Design » Board Layers & Colors (کلید میانبرL) بروید و مطمئن شوید که گزینه Show برای DRC Error Markers فعال باشد تا DRC error markers برای شما نشان داده شود.

Online DRC را برای بررسی قوانین طراحی فعال کنید. این گزینه در بخش PCB Editor – General در صفحه Preferences می باشد.

در ادامه در همان بخش PCB Editor بر روی گزینه DRC Violations Display کلیک کنید.

 

بخش PCB Editor – DRC Violations Display در پنجره Preferences برای نحوه نمایش نقض قوانین در محیط PCB می باشد. دو راه برای نمایش این قوانین وجود دارد، که هرکدام نقاط قوت خود را دارد :

  1. Violation Overlay : این نوع نمایش نقض قوانین بصورت اشکال هندسی اصلی وجود دارد و در بخش DRC Error Markers (به قسمت قبل مراجعه کنید)، رنگ بندی آن نیزمشخص شده است. اگر قانونی در بخشی نقض شده باشد این روش نمایش نقض، با استفاده از شکل و بصورت استایلی (ما در بالا Style B را انتخاب کرده ایم) آن را نشان می دهد. برای اینکار کافی است تا بر روی مدار زوم کنید.
  2. Violation Details : اگر در بخشی قانونی نقض شده باشد و شما Violation Detail را برای آن نقض قانون فعال کرده باشید، هنگام زوم بر روی محل نقض، جزئیات نقض قانون بصورت نوشتاری برای شما به نشان داده می شود. برای مثال در عکس زیر خطایی به محتوای < 0.254 در حال نمایش است که نشان دهنده کمتر بودن فاصله مشخص شده بین شکل قطعه و پین قطعه می باشد. برای فعال کردن این راه برای هریک از قوانین نقض کافی است.

 

برای مشاهده قوانین نقض به بخش PCB Editor – DRC Violations Display در پنجره Preferences بروید و بر روی هزیک از روش های Violation Overlay و Violation Details کلیک راست کرده و سپس گزینه Show Violation Overlay – Used و در ستون بعد  گزینه Show Violation Details – Used را انتخاب کنید.

حالا می توانید طراحی خود را برای پیام های خطا و ارور ها بررسی کنید.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<