برای تایید نهایی یک مدار سیم کشی شده، باید مدار با قوانین وضع شده مطابقت داشته باشد. در این بخش می خواهیم تا نحوه کارکرد قوانین را تعیین کنیم.

 

به مسیر Tools » Design Rule Check بروید.(می توانید از کلید های میانبر T, D نیز استفاده کنید) تا پنجره Design Rule Checker باز شود.

این کار در دو بخش آنلاین و batch DRC انجام می شود. بصورت پیشفرض گزینه Report Options باز می شود. در این بخش نحوه گزارش دهی هنگام بررسی قوانین تعیین می شود. برای مشاهده نحوه بررسی قوانین می توانید به ستون کناری پنجره مراجعه کنید.

بر روی گزینه Rules to Check کلیک کنید تا تمامی قوانین وضع شده در برنامه را مشاهده کنید. برای دسترسی سریع تر می توانید ابتدا بر روی دسته بندی مورد نظر کلیک کنید.

در جلوی اکثر قوانین دو چک باکس با نام های Online (بررسی قوانین در هنگام کار با برنامه) و Batch (بررسی قوانین هنگامی که شما اقدام به اجرای بررسی قوانین می کنید مانند کامپایل کردن در برنامه) وجود دارد.

اگر با مداری کار می کنید که می خواهید یک یا چند قانون را به طور زنده و در هنگام کار مشاهده کنید گزینه Online را برای قانون و یا قوانین مورد نظر فعال کنید، در غیر اینصورت قانون مورد نظر را بر روی Batch قرار دهید.

بر روی Run Design Rule Check در گوشه سمت راست و پایین پنجره Design Rule Checker کلیک کنید تا مانند تصویر زیر گزارشی از تاییدیه قوانین طراحی برد شما برایتان نمایش داده شود.

خطاها و نقض ها در این بخش به دو دسته Silk To Solder Mask و Minimum Solder Mask Sliver تقسیم شده اند.

اگر در این قسمت شاهده violation یا خطایی بودید، بر روی آن کلیک کنید تا برنامه شما را به محل خطا در طراحی هدایت کند.

برای تنظیم میزان بزرگنمایی صفحه، در هنگامی که بر روی خطا کلیک می کنید، به مسیر System – Navigation در پنجره Preferences بروید و بزرگنمایی مورد نظر را انتخاب کنید.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر