معنی کلمه “آنلاین” ( Online ) در بالای صفحه چت این است که مخاطب شما هم اکنون در برنامه واتس اپ و متصل به اینترنت است  و معنای “آخرین بازدید در…” ( …last seen at) این است که مخاطب مورد نظر شما آخرین بار در آن تاریخ و زمان به اینترنت متصل بوده و وارد واتس اپ خود شده است.

— “Online” به این معناست که مخاطب شما در برنامه واتس اپ است و گوشی او متصل به اینترنت است . البته این وضعیت به این معنا نیست که او در حال چت کردن با شماست و یا مشغول خواندن پیام های شماست . شاید دارد با فرد دیگری چت می کند. حتی ممکن است برخی اوقات آن فرد گوشی اش هنگ کرده باشد و …

— “…last seen at “  آخرین بازدید در واتس اپ به زمانی اشاره دارد که آخرین بار مخاطب شما به اینترنت متصل بوده و  وارد واتس اپ شده است (نرم افزار را در گوشی باز کرده است). الته میتوان در تنظیمات گوشی کاری کدر که این زمان برای هر کسی نمایش داده نشود!

بر اساس تنظیمات حریم خصوصی خود ( Privacy Settings ) ، این امکان را دارید که کنترل کنید چه کسانی Last Seen ( زمان اخرین بازدید )  شما را ببینند. لطفا توجه داشته باشید که شما نمی توانید وضعیت آنلاین ( Online ) بودن را مخفی نمایید.

 

توجه : چندین دلیل ممکن است وجود داشته باشد که شما قادر به دیدن  Last Seen  مخاطب خود نباشید:

— ممکن است آنها در تنظیمات حریم خصوصی خود، آن را مخفی کرده باشند (همانطور که گفته شد).

— ممکن است شما در تنظیمات حریم خصوصی خود ، اجازه نداده باشید دیگران آن را ببینند. بنابراین شما نیز نمی توانید از Last Seen  بقیه آگاه شوید.

— ممکن است که از طرف آنها بلاک ( مسدود ) شده باشید . برای اطلاعات بیشتر به مطلب آیا در واتساپ بلاک شده ایم مراجعه کنید.

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر