کند شدن گوشی اندروید و راه افزایش سرعت:یکی از معایب گوشی اندرویدی این است که با گذشت زمان و استفاده از برنامه ها ، گوشی دچار افت سرعت می شود که این مخصوص به گوشی های اندرویدی نمی شود سایر سیستم عامل ها و حتی رایانه ها هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند!

 

اگر مدت زیادی است که با گوشی خود کار میکنید و آن را آپدیت نکردید و یا رام آن را تعویض نکرده اید و حتی آن را factory reset نکرده اید احتمال بسیار زیاد سرعت آن به شدت افت کرده است.

ممکن است از برنامه های جدیدی در گوشی استفاده بکنید که سال هاست از ان استفاده می کنید و به مرور زمان سنگین تر شده اند و حجم اطلاعات زیادی در بانک خود دارد ، که بعد از یک سال از استفاده کردن از گوشی وب سایت ها سنگین تر ، اپلیکیشن ها رم بیشتری می خواهند و حجم بازی های گوشی شما حجم بالایی پیدا میکنند.

برای حل این مشکل اگر فایل های سیستمی شما دچار کندی شده است ممکن است بخواهید که رام جدیدی را روی گوشی نصب کنید که ممکن است نسبت به بعضی از سازنده های گوشی تلفن همراه آهسته تر بشود . اگر اپلیکیشن های شما دچار کندی شده است فایل های سنگین را از روی گوشی پاک سازی کنید.

 

شما احتمالا فایل های زیادی را بر روی گوشی خود نصب و استفاده می کنید. که بعضی از این برنامه در هنگام روشن شدن گوشی و در پس زمینه بدون اطلاع شما کار می کنند و این خود باعث اشغال شدن فضا و کار کشیدن از پردازنده می شود که این خود یکی از دلایل کند شدن گوشی شما می باشد.

برای اینکه مشاهده کنید کدام برنامه ها در پس زمینه و بی و بدون اینکه متوجه بشوید در حال کار هستند به تنظیمات بروید و برنامه هایی که Runnig یا در حال اجرا هستند را مشاهده کنید. و اپلیکیشن هایی را که استفاده نمی کنید ، ببندید. همچنین اپلیکیشن هایی رو که مورد استفاده نیستند را پاک کنید ، چرا که وجود اپلیکیشن های زیاد در دستگاه اندرویدی شما باعث کاهش سرعت عملکرد دستگاهتان خواهد شد.

با گذر زمان و استفاده از اپلیکیشن ها اطلاعاتی بیهوده ای در دستگاه اندروید شما کش می شوند ، یعنی اطلاعات اضافی در دستگاهتان ذخیره می گردد و حافظه کوتاه مدت شما را پر می نماید ، برای افزایش سرعت گوشیتان کش اپلیکیشن ها را پاک نمایید ، برای این کار کافی است برنامه های دستگاهتان را باز کرده و به بخش تنظیمات برنامه مراجعه کنید ، و در قسمت Clear cash کش اپلیکیشن را خالی نمایید.

در صفحه اصلی گوشی خود از ویجت های مختلف استفاده نکنید! و سعی کنید صفحه اصلی را خلوت نگه دارید.

همیشه سعی کنید جدید ترین بروز رسانی هایتان دستگاه تان را دریافت نماید.

برای آشنایی بیشتر به مطلب روش های حرفه ای برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی مراجعه کنید ، در ضمن با افزایش رم هم می توانید به افزایش سرعت کمک کنید.

 

به نقل از زوم تک

 

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر