هیچکس دوست ندارد که کسی بدون اجازه  وارد لپتاپ یا کامپیوتر شخصی اش شود و اطلاعات شما را ببینید. برای همین است که کمپانی ها و شرکت های متفاوت انواع رمز ورود سخته اند، از تایپ پسورد، باز کردن قفل از روی چهره تا کشیدن یک شکل یا اثر انگشت.

ولی راه های جالب دیگری برای باز کردن سیستم شما وجود دارد.

یکی از این راه ها ارتباط بین دستگاه های هوشمند شما با کامپیوترتان است. با چی جوری؟! همراه باشید!

 

 باز کردن مک با آیفون یا اپل واچ (Mac and iPhone or Apple Watch)

برای باز کردن مک از برنامه Knock استفاده کنید. کافیست به اپل واچ خود ضربه بزنید.نسخه ی دوم این نرم افزار مک شما را بسیار سریعتر بازگشایی می کند و امن تر است.
آیفونتان همیشه همراهتان است.حالا می توانید از آن بعنوان پسورد استفاده کنید.حتی لازم نیست این اپ را باز کنید.کافیست دوبار به صفحه آیفون ضربه بزنید و باز می شود.حتی وقتی در جیبتان است و اگر ساعت اپل دارید براحتی با مچتان مک خود را باز کنید.
این نرم افزار از شارژ باطری شما کم نمی کند و حتی اگر کل روز هم از آن استفاده کنید.با امنیتی بالا از طریق بلوتوث با مک شما رابطه برقرار می کند.قیمت این برنامه ۳.۹۹ دلار است که میتوانید آنرا از سایت های ایرانی دانلود و نصب کنید در عوض برنامه ی مک آن رایگان می باشد.

knock apple app

 

برنامه دیگری که با آن می توان مک را با آیفون باز کرد Tether است.شیوه ی کار این برنامه بصورتی که با نزدیک شدن گوشی به مک بصورت خودکار قفل سیستم شما باز می شود.متاسفانه هنوز نسخه اپل واچ این برنامه منتشر نشده است.

از دیگر مزایای این برنامه رایگان بودن آن هم برای مک و هم برای آیفون است.

tether apple apps

برنامه سوم، برنامه MacID می باشد.این برنامه از شیوه کاری متفاوت تری نسبت به دو برنامه قبل عمل میکند، به این صورت که برنامه تنها با نزدیک شدن قفل مک را باز نمی کند و شما حتما باید قفل گوشی را نیز باز کنید. با استفاده از این ویژگی می توانید امنیت را بالاتر ببرید، چرا که در دو مورد اول اگر گوشیتان بدست کسی بیفتد می تواند مک شما را باز کند ولی در مورد برنامه MacID حتما باید انگشت شما راهم داشته باشد!!(استفاده از سنسور اثر انگشت)

این برنامه برای آیفون ۳.۹۹ دلار و برای مک رایگان است.

MacID app

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر