با بالا رفتن کیفیت دوربین ها مطمئنن عکس ها و فیلم هایی که ما با گوشی خود ثبت می کنیم هر روز با کیفیت تر و همچنین با حجم تر می شوند. اگر جزئه آن دست از افراد هستید که عکس یا فیلم زیاد می گیرید، پیشنهاد چی جوری این است که حتما این پست را دنبال کنید.


ذخیره کردن عکس ها در اندروید ۶ یامارشمالو (Marshmallow)

برنامه دوربین () را باز کنید. اگر به تازگی مموری کارت (SD card) خود را درون دستگاه قرار داده باشید بعد از باز کردن برنامه دوربین از شما می خواهد که اگگر مایل به تغییر مکان ذخیره عکس هستید بر روی مموری کارت (SD card) ضربه بزنید.

اگ قبلا در گوشی خود کارت حافظه خارجی (Memory Card) داشته اید این پیغام برای شما نشان داده نمی شود و شما باید بصورت دستی تنظیمات را انجام دهید.

بر روی علامت چرخ دنده یا همان تنظیمات (Settings) ضربه بزنید و در صفحه ی باز شده گزینه ذخیره سازی (storage) را لمس کنید.

حال می توانید آن را بر روی کارت حافظه (Memory Card) قرار دهید.

ذخیره کردن عکس ها در مموری کارت (SD card) - چی جوری

ذخیره کردن عکس ها در اندروید ۵ یا لالی پاپ (Lollipop)

در اندرید ۵ یا همان لالی پاپ () نیز شما می توانید براحتی مکان ذخیره عکس ها را جابجا کنید و بر روی کارت حافظه خارجی قرار دهید. اما اگر به هر دلیلی کمپانی گوشی شما همچین گزینه ای را حذف کرده است شما می توانید با نصب یک برنامه جانبی این مشکل را برطرف کنید.

ذخیره کردن عکس ها در اندروید ۴.۴ یا کیت کت (KitKat)

در اندروید ۴.۴ یا همان کیت کت () مانند بقیه نسخه های ورژن اندروید بصورت پیشفرض ذخیره عکس های دوربین بر روی حافظه داخلی می باشد، اما راه ساده ای برای اینکه شما این مکان را تغییر دهید وجود ندارد !!

برای انجام اینکار شما باید برنامه MX Camera را نصب کنید تا بتوانید ذخیره عکس ها را به کارت حافظه خارجی انتقال دهید.

Install on Google PlayMX Camera

ذخیره کردن عکس ها در مموری کارت (SD card) - چی جوری

برنامه را باز کنید به داخل بخش تنظیمات (Settings) بروید. گزینه دوربین (Camera) را لمس کنید. تیک گزینه شخصی سازی مکان (Custom save location) را بزنید. و با لمس گزینه Select save location می توانید آدرس فولدر مورد نظر خودتان رو هم انتخاب کنید.

ذخیره کردن عکس ها در گوشی های سامسونگ (Samsung Device)

با قرار دادن مموری کارت یا کارت حافظه درون گوشی های سامسونگ و رفتن به برنامه دوربین، پیغامی برای شما نشان داده می شود که به شما توصیه می کند که مکان ذخیره گوشی را بر روی کارت حافظه خارجی قرار دهید.

ذخیره کردن عکس ها در مموری کارت (SD card) - چی جوری

اگر به هر دلیلی پیام بالا برای شما نمایش داده نشد، ما می توانید به داخل تنظیمات (همان آیکون چرخ دنده) و بر روی گزینه Storage location ضربه بزنید و Memory card را انتخاب کنید.

ذخیره کردن عکس ها در مموری کارت (SD card) - چی جوری

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۱۱ نظر

متن نظر