iCloud اپل دارای سرویسی است که اگر به اشتباه چیزی را پاک کنید و یا پس از پاک کردن فایلی پشیمان شده اید، این امکان را به شما می دهد که آنها را بازگردانی کنید.(البته باید قبلا آیفون یا آیپد خود را با iCloud همگام سازی کرده باشید)

بازیابی فایل ها، مخاطبین، و عکس ها از وب سایتiCloud

شما برای بازیابی اطلاعات خود از طریق iCloud باید به وب سایت آن مراجعه کنید. در سایت iCloud خبری از باکس سطل آشغال یا trash وجود ندارد بلکه صفحه ای وجود دارد با عنوان other cloud storage services که وظیفه آن بازیابی اطلاعات پاک شده است.

برای شروع وارد سایت iCloud  شوید و با استفاده از Apple ID خود وارد شوید.

پس از باز شدن صفحه خود در iCloud، روی setting icon کلیک کنید، سپس به پایین صفحه آمده اینبار روی گزینه Advanced option کلیک کنید.

در قسمت گوشه سمت چب صفحه، شما لینک Restore File و Restore Contact و Restore Calendars & Reminders را مشاهده می کنید، با کلیک بر روی هرکدام لیست اطلاعات پاک شده برای شما آورده می شود و هرکدام را که دلخواهتان است بازیابی می کنید.

سرویس iCloud فایل های شما را تا ۳۰ روز نگهداری می کند و سپس پاک می کند.

همچنین اگر شما از سرویس Apple’s iCloud Photo Library to store استفاده کنید قادر به بازگردانی عکس های خود پس از پاک شدن نیز می باشید. این سرویس محدودیت زمانی ندارد و شما تا وقتی که خود عکس هارا از رویiCloud پاک نکنید چیزی پاک نمی شود.

  • با تمامی مرورگرها:

وارد وبسایت iCloud شوید، پس از وارد کردن Apple ID روی گزینه Photo icon کیلیک کنید. از شاخه ها وارد قسمت Albums شوید و وارد قسمت Recently Deleted شوید.

  • iPhone با iPad:

وارد برنامه Photo شوید. آلبوم را انتخاب کنید. و وارد قسمت Recently Deleted شوید.

بازگردانی اطلاعات با استفاده از Backup

 

این قسمت شامل مواقعی می شود که شما دوست ندارید که دستگاه خود را با سرویس iCloud همگام سازی کنید.

برای این کار باید از برنامه iTunes کمک بگیرید.

پس از اتصال گوشی به کامپیوتر و وارد شدن به برنامه iTunes وارد بخش Summary شوید.شما میتوانید به دو صورت از اطلاعات خود نسخه بازیابی تهیه کنید.اول اینکه آنرا در iCloud ذخیره کند (راه مناسب تر). و دوم اینکه فایل پشتیبان را در کامپیوتر ذخیره کند.

پس از انجام این کار هروقت که بخواهید می توانید دوباره به برنامه iTunes مراجعه کنید و اطلاعات خود را بازیابی کنید.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۴ نظر

متن نظر