جیلبریک (Jailbreak) کردن در لغت به معنای شکستن قفل زندان است اما در اصطلاح به معنای شکستن قفل نرم افزاری آیفون (iPhone) و یا آیپد (iPad) می باشد. این عمل تقریبا مانند روت کردن در اندریود می باشد، و حتی بالاتر از آن زیرا که توسط جیلبریک کردن شما خیلی کارها می توانید با گوشی خود انجام دهید.


قبل از انجام هرکاری از دستگاه خود بک آپ  بگیرید. (آموزش بک آپ گرفتن توسط iTunes)

این جیلبریک تنها برای دستگاه (Device) های 64 بیتی ساخته شده است که شامل لیست زیر می شود:

  • iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone SE
  • iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad Pro
  • iPod Touch 6G
  •  iOS 9.2, iOS 9.2.1, iOS 9.3, iOS 9.3.1, iOS 9.3.2 & iOS 9.3.3.

 

در ابتدای کار شما باید فایل نصبی برنامه معروف ۲۵PP رو از لینک رو به رو دریافت کنید. (دانلود برنامه 25PP)

دقت داشته باشید که این فایل نصبی تنها بر روی ویندوز قابلیت نصب را دارد.

بعد از دانلود برنامه، آن را با دابل کلیک باز کنید و از آنجایی که زبان برنامه چینی می باشد طبق روند عکس ها عمل کنید.

بر روی مکان مشخص شده کلیک کنید.

جیلبرییک کردن آیفون
 - چی جوری

بعد از نصب کامل برنامه ۲۵PP برنامه را با کلیک راست و توسط ‘Run as administrator’ باز کنید و سپس آیفون (iPhone) یا آیپد (iPad) خود را به سیستم خود را توسط کابل USB متصل کنید.

بعد از اتصال گوشی پنجره ای مانند پنجره ی زیر برای شما باز می شود، بر روی قسمت سبز وسط آن کلیک کنید.

با این کار برنامه ۲۵PP بر روی گوشی شما نیز نصب می شود. دقت داشته باشید که باید هر دو دستگاه یعنی هم موبایل هم کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشد.

جیلبرییک کردن آیفون
 - چی جوری

 

بعد از گذراندن مراحل بالا باید کد یا همان کپچا (Captcha) ای که برای شما نمایش داده می شود را وارد کنید و بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

حالا از شما درخواست اپل آیدی (Apple ID) و پسورد آن را می کند، شما باید حتما این قسمت را با یک اپل آیدی (Apple ID) رد کنید. توصیه ما این است که برای امنیت بیشتر از اپل آیدی (Apple ID) بغیر از اپل آیدی گوشی خود استفاده کنید.

بعد از تکمیل فرآیند نصب شما باید آیکون برنامه PP را بر روی گوشی خود ببینید.

برای اینکه برنامه بدرستی کار کند باید اعتماد خود را نسبت به برنامه به گوشی اعلام کنید. برای این کار مسیر Settings -> General -> Device Management را طی کنید و گزینه Trust را لمس کنید.

جیلبریک کردن ios 9
 - چی جوری

حالا به وارد برنامه PP نصب شده بر روی گوشی خود بروید و بر روی دایره وسط گوشی ضربه بزنید. ذقت داشته باشید که در قسمت باکس پایین آن نباید تیکی باشد یا آن گزینه نباید فعال باشد.

جیلبریک iOS 9.2 تا iOS 9.3.3 - چی جوری

حالا باید صفحه گوشی خود را بصورت دستی قفل کنید (با زدن کلید پاور) تا فرآیند جیلبریک برای شما آغاز شود.در صفحه قفل شده برای شما پیامی چینی مبنی بر اینکه فرآیند جیلبریک تکمیل شده است و برنامه Cydia در حال نصب است. اگر با پیغام “Storage Almost Full” مواجه شدید آن را از روی صفحه با کشیدن انگشت خود ببرید.

جیلبریک کردن ios 9.3
 - چی جوری

دقت داشته باشید که نباید قفل گوشی خود را باز کنید زیرا که مراحل دستگاه شما هنوز تکمیل نشده است. شما باید صبر کنید تا دستگاه ریستارت شوید.

پس از ریستارت شدن گوشی اگر برنامه Cydia را در صفحه اصلی گوشی دیده اید یعنی مراحل جیلبریک بخوبی طی شده است.

نکته ۱ : این نسخه از جیلبریک منتشر شده، پایدار نمی باشد و پس از ریستارت شدن دستگاه غیرفعال می شود و شما برای فعال سازی باید دوبار از طریق برنامه PP کمک بگیرید پس از جیلبریک این برنامه را پاک نکنید.

نکته ۲ : اگر مراحل جیلبریک برای شما طول کشید و یا انجام نشد قفل شدن صفحه گوشی بصورت اتوماتیک را غیرفعال کنید، برای انجام اینکار باید مسیر Settings -> General -> Auto-Lock را بر روی Never قرار دهید.

 

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۱ نظر

متن نظر