ای کسانی که ویندوز ۱۰ دارید! آیا برای شما هم پیش آمده که با کندی ویندوز خود مواجه باشید در حالی که استفاده ای از سیستم خود نمی کنید! در این آموزش افزایش سرعت ویندوز با غیرفعال کردن برخی از سرویس های غیرضروری ویندوز را برای شما شرح می دهیم.

غیرفعال کردن جستجوی ویندوز

یکی از دلایلی که سبب این موضوع برای سیستم شما می شود سرچ و جستجو های مدام ویندوز شما می باشد. به نظر شخصی خود من این یک باگ برای ویندوز ۱۰ است که مایکروسافت باید پیگری آن باشد!

چیزی که متخصصان بر روی آن اسم گذاشتند، حلقه ی لوپ است. شیوه کاری این حلقه به این صورت است که بصورت متوالی فایل های شما را ایندکس می کند و این کار را در حالتی انجام می دهد که کمترین مصرف از پردازنده (CPU) و بالاترین کار از هارد دیسک شما را می کشد!

این کار می تواند از عمر هارد دیسک شما را نیز کم کند و باعث خرابی آن شود.

برای شروع در پنجره ی Run کامند services.msc را وارد کنید.

در پنجره ی باز شده بدنبال Windows Search بگردید و با دابل کلیک آن را باز کنید. در بخش Startup Type کلیک کرده و روی حالت Disabled قرار دهید.

پنجره را ok کنید و با ما همراه باشید چون هنوز کارمان تمام نشده است!

غیرفعال کردن Superfetch Services

افزایش سرعت بوت در ویندوز

مورد دومی که باید آن را غیر فعال کنید سرویس Superfetch از مجموعه سرویس های services.msc می باشد. این سرویس ذخیره برخی از اطلاعات برنامه ها را درون رم ذخیره می کند و میزان فضای هارد و رمی که مصرف می کند به برنامه هایی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد، ولی متاسفانه ، این سرویس همیشه بصورت صحیح کار نمی کند و می بینید که با بستن برنامه هم هنوز این سیستم هارد شما را مشغول نگه داشته است.

برای غیرفعال (Disable) کردن Superfetch مطمئن شوید که ابتدا آن را از پنجره تسکبار (Taskbar) ببندید و سپس اقدام به غیرفعال کردن بپردازید.

غیرفعال کردن نکته های ویندوز ۱۰ (Windows 10 Tips)

غیرفعال کردن های دو سرویس بالا از ترفندهای چی جوری بود. ولی با جستجویی که ما در اینترنت انجام دادیم برخی از سایت های معتبر خاموش کردن بخش نکته ها در ویندوز ۱۰ را نیز مفید می دانستند. این کار تنها یک یا دو دقیقه از شما وقت می گیرد پس اگر پنجره ی نکته ها را که در کنار ساعت است استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید.

Start > Settings > System > Notifications & actions

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۲۰ نظر

متن نظر