پس از چندوقت کار با ویندوز و کار با انواع برنامه ها فایل های temporary, cache ایجاد می شود که باید پاک شوند چون هم حجم از سیستم شما اشغال می کنند و هم باعث کندی سیستم شما می شوند ابزار Disk Cleanup ویندوز یکی از بهترین راه ها می باشد.

برای شروع باید پنجره CMD را با Run As Administratorاجرا کنید. برای اجرای این کار از کلید های ترکیبی Win+X استفاده کنید. (این شورتکدها برای ویندوز ۱۰ می باشد. برای بازکردن پنجره CMDدر سایر ویندوز ها از این آموزش استفاده کنید.)

کامند دستوری زیر را وارد کنید :

cleanmgr /sageset:65535 /sagerun:65535

در کامنت بالا ما از عدد ۶۵۵۳۵ استفاده کرده ایم. شما می توانید از هر عددی بین ۱ تا ۶۵۵۳۵ استفاده کنید ولی باید دقت داشته باشید که در تمامی مراحل آموزش از یک عدد استفاده کنید.

بعد از وارد کردن کامند  بالا پنجره ی Disk Cleanup برای شما باز می شود. در این پنجره درایو خاصی را مشخص نکرده است زیرا در تمامی هارد دیسک شما اعمال می شود. همچنین می توانید گزینه هایی را مشاهده کنید که در Disk Cleanup معمولی وجود ندارد.

همچنین راه ساده تری نیز برای شما وجود دارد، می توانید یک شورتکات بسازید. شورتکاتی که پس از اجرای آن خود تمامی مراحل Disk Cleanup را طی می کند و کافی است شما آن را اجرا کنید.

دستور کامندی زیر را کپی کنید.

%systemroot%\system32\cmd.exe /c Cleanmgr /sagerun:65535

روی صفحه کلیک راست کرده و در گزینه New بر روی قسمت Shortcut کلیک کنید.

در پنجره ی باز شده کدی را که کپی کرده اید را مانند شکل زیر وارد کنید و بر روی کلید Next کلیک کنید.

در مرحله بعدی برای شورتکات خود یک نام انتخاب کنید و بر روی Finish کلیک کنید.

خب کار تمام است، حالا تنها کاری که شما باید انجام بدهید اجرای شورتکاتی است که ساخته اید و بقیه کارها را خود سیستم انجام می دهد.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر