در گوشی های اندروید هنگام عکس برداری صدایی مانند شاتر عکس تولید می شود. هرچند گوشی ها واقعا شاتر ندارند ولی این صدا حس عکاسی با یک دوربین واقعی را به شما القا می کند. ولی گاهی همین صدا باعث ایجاد مزاحمت است.


 

 

 

غیر فعال کردن صدای دوربین در اندروید استوک (مانند نکسوس ها)

در اندروید استوک تنظیماتی جهت بی صدا کردن صدای دوربین وجود ندارد. ولی با رفتن به حالت ویبره یا سکوت گوشی این صدا در هنگام عکس برداری حذف می شود. برای این کار می توانید از ولوم های صدا استفاده کنید.

قطع کردن صدای دوربین گوشی
 - چی جوری

غیر فعال کردن صدای دوربین در گوشی های سونی

ابتدا وارد برنامه دوربین بشوید و روی سه نقطه بالا ، گوشه صفحه ضربه بزنید. وارد قسمت Setting شوید(آیکون چرخ دنده).

و Sound را خاموش کنید.

قطع کردن صدای دوربین گوشی
 - چی جوری

غیر فعال کردن صدای دوربین در گوشی های OnePlus

پس از رفتن به برنامه دوربین گوشی، از کناره سمت چپ صفحه را بکشید . روی چرخ دنده پایین صفحه ضربه بزنید. می بینید که گزینه ای وجود دارد با عنوان Shutter sound، با ضربه زدن بر روی آن خاموشش کنید.

غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین در اندروید - چی جوری

غیر فعال کردن صدای دوربین در گوشی های ال جی (LG)

در گوشی های ال جی نیز مانند اندروید استوک تنظیماتی مبنی بر قطع صدای شاتر دوربین وجود ندارد. شما باید گوشی را روی حالت Do Not disturb یا حالت سکوت قرار دهید.

قطع کردن صدای دوربین
 - چی جوری

غیر فعال کردن صدای دوربین در گوشی های سامسونگ (Samsung)

وارد برنامه دوربین شوید و از آنجا روی علامت چرخ دنده که همان تنظیمات دوربین است ضربه بزنید. در پایین صفحه باز شده روی گزینه Shutter sound ضربه بزنید تا خاموش شود.

خاموش کردن صدای دوربین
 - چی جوری

غیر فعال کردن صدای دوربین در گوشی های اچ تی سی (HTC)

وارد برنامه دوربین گوشی شوید. روی سه نقطه بالای صفحه ضربه بزنید. سپس روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید. وارد بخش General settings شوید و برای خاموش کردن صدای دوربین روی Shutter sound ضریه بزنید تا تیک باکس رو به رو برداشته شود.

قطع کردن صدای دوربین گوشی
 - چی جوری

غیر فعال کردن صدای دوربین در گوشی های موتورولا (Motorola)

در گوشی های موتورولا شاهد یک نوار ابزار جانبی هستیم که در گوشه پایین سمت چپ قرار دارد .با کشیدن انگشت از آن ناحیه این نوار ابزار فعال می شود، پس از باز کردن نوار ابزار آیکون بلندگو برای صدای شاتر دوربین است. با ضربه زدن بر روی آن صدای شاتر خاموش می شود.

 - چی جوری

غیر فعال کردن صدای دوربین در گوشی های هوآوی (Huawei)

به برنامه دوربین بروید. روی سه نقطه ای که در صفحه می باشد ضربه بزنید و سپس روی آیکون چرخ دنده Settings ضربه بزنید. وارد روی آیکون صدا ضربه ای بزنید تا به حالت Mute برود.

قطع کردن صدای دوربین
 - چی جوری

و در آخر اگر راه های بالا یادتان نمی ماند یا اندروید گوشی شما با اندرویدی که ما با آن کار کردیم متفاوت است یا گوشی شما جزئه لیست بالا نبود میتوانید از برنامه زیر استفاده کنید.

Install on Google PlaySilent Camera

 

 

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۶ نظر

متن نظر