کروم بوک دارای اتصالاتی است که به شما اجازه می دهد با آنها به مانیتور، تلویزیون، یا دیگر صفحه نمایش ها متصل شوید.
در این آموزش به بررسی نحوه اتصالات و تنظیمات نرم افزاری آن پرداخته ایم.

استفاده از کابل

ابتدا باید کروم بوک (Chromebook) خود را بصورت سخت افزاری و فیزیکی به مانیتور وصل کنید و می توانید از یکی از کابل های زیر استفاده کنید :

تمامی کابل های بالا در اتصال یک کروم بوک (Chromebook) به مانیتور قابل استفاده می باشد اما بسته به کروم بوک (Chromebook) و مانیتور شما باید برخی اتصالات را رعایت کنید. برای مثال شما میخواهید از کابل micro – HDMI استفاده کنید و مانیتور شما تنها کابل VGA را ساپورت می کند پس باید از یک تبدیل micro – HDMI به VGA استفاده کنید.

تنظیمات مانیتور خروجی

بعد از برقرای اتتصالات فیزیکی ، شما باید تنطیمات صفحه نمایش (display settings) را از طریق کروم بوک درست کنید. در کروم بوک (Chromebook) خود در قسمت پایین سمت راست یعنی بخش وضعیت () کلیک کرده ، و قسمت اتصال مانیتور خارجی (connected external screen) را انتخاب کنید.

شما می توانید یکی از حالات “Mirrored” یا “Extended Desktop” را انتخاب کنید. در حالت Mirrored که به معنای آینه می باشد شما هرتعداد که مانیتور به کروم بوک (Chromebook) خود وصل کرده باشید تنها یک صفحه را مشاهده خواهید کرد اما در حالت “Extended Desktop” هرمانیتور یک صفحه مجزا برای خود دارد.

همچنین شما می توانید بین یکی از دو حالات بالا با استفاده از کلید های میانبر Ctrl و تغییر وضعیت بدهید.

اگر شما حالت Extended Desktop را انتخاب کرده باشید می توانید با کشیدن و رها کردن (drag and drop) جهت هر مانیتور را مشخص کنید. برای مثال اگر مانیتور خارجی شما در بالای کروم بوک (Chromebook) شما قرار دارد می توانید مانیتور را در تنظیمات بالای مانیتور کروم بوک (Chromebook) خود قرار دهید.

شما همچنین می توانید سایز رزولوشن (resolution) ایده آل را در صورتی که خود بصورت اتوماتیک تنظیم نشده است را، تنظیم کنید.

بخش تراز بندی تلویزیون (TV Alignment) بخشی است که به شما اجازه می دهد تا موقعیت تصویر صفحه خروجی خود را تنظیم کنید . اگربخشی از صفحه از کادر بیرون زده است یا با حاشیه سیاه مواجه شده اید این کار برای شما ضروری می شود.

شما برای تنظیمات اینکار می توانید از کلید های جهت دار (کلید های چپ، راست ، بالا و پایین) استفاده کنید. همچنین با گرفتن دکمه Shift به همراه کلید های جهت دار می توانید صفحه را به سمت مورد نظر انتقال دهید.

اتصال بدون سیم از طریق کروم کست (Chromecast) یا گوگل کست (Google Cast)

کروم بوک میرا کست (Miracast) را ساپورت نمی کند پس برای اتصال بی سیم (wireless) کروم بوک (Chromebook) خود به مانیتور باید از گوگل کس (Google Cast) یا از کروم کست (Chromecast) استفاده کنید.

یک صفحه مرورگر باز کنید با پنجره ای مانند شکل زیر روبه رو می شوید در صورت مواجه با پنجره ی زیر احتیاجی به نصب افزونه  Google Cast extension ندارید و  کافی است بر روی Cast Desktop کلیک کنیدو

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر