اگر ورزشکاری باشید که از دوربین GoPro استفاده می کنید و در یکی از شاخه های ورزشکاری مانند دوچرخه سواری، موتورسواری و دیگر ورزشی که ملتزم سرعت بالا و سروصدای زیاد است، برای بهتر شدن ویدئو باید یک صدای عالی نیز به همراه آن داشته باشید. برای پی بردن به راه کارها با ما همراه باشید.


 

چرا باید اینکار را انجام بدهم؟

 - چی جوری

اگر بخواهم صادقانه بگوییم، اتصال یک میکروفون خارجی به دوربین GoPro از زیبایی و جذابیت آن کم خواهد کرد مخصوصا که اگر از قاب ضد آب آن استفاده نکنید.

از آن جایی که دوربین های GoPro بیشتر برای مصارف ورزشی بوده است، و ورزش هایی مانند دوچرخه سواری و موتور سواری و دیگر ورزش ها که دارای سرعت بالا می باشد، کیفیت صدای خوبی هنگام فیلمبرداری نخواهند بود. وزش باد، صدای وسیله نقلیه و دیگر عوامل باعث می شوند که شما یک فیلم حرفه ای اما با صدای افتضاح ضبط کنید.

تنها برخی از GoPro ها این قبالیت را دارند

اتصال میکروفون به دوربین gopro
 - چی جوری

برای اتصال میکروفون باید از یک تبدیل مینی یو اس بی (Mini-USB) یا همان پورت شارژر GoPro به جک 3.5 میلیمتری استفاده کنید. پس از اتصال این کابل تبدیل ، شما میتوانید هرمیکروفونی که میخواهید به دوربین خود متصل کنید.

مدل GoPro هایی که میکروفون خارجی را ساپورت میکنن بصورت زیر است :

HERO4 Black Edition

HERO4 Silver Edition

HERO3+

تمامی مدل های HERO3

مدل های بالا همگی  دارای پورت مینی یو اس بی (Mini-USB)  می باشند و دارای بودن این پورت دلیلی بر پشتیبانی دوربین از میکروفون نیست، برای مثال دوربین مدل GoPro HERO+ نیز دارای پورت مینی یو اس بی (Mini-USB)  می باشد ولی قابلیت پشتیبانی از یک میکروفون خارجی را ندارد.

تنها میکروفون های رسمی کار می کنند

اتصال میکروفون به gopro
 - چی جوری

میکروفون هایی که توسط خود شرکت GoPro ساخته شده اند بسیار گران هستند از نظر اقتصادی صرف قیمت ندارند. شما می توانید از برخی از میکروفون های شرکت های دیگر که به مراتب بسیار ارزان تر هستند استفاده کنید. ما از چندین میکروفون استفاده کردیم که تنها از یک کانال برای ضیظ استفاده می کرد، این میکروفون ها در بعضی مواقع یک صدای خش خش ضعیف بر روی فیلم ضیظ می کردند.

دلیل: پورت های مینی یو اس بی (Mini-USB) دوربین های GoPro دارای 10 هستند اما اکثر کابل های مبدل تنها از 5 پین استفاده می کنند. پس دقت داشته باشید که هنگام خرید کابل مبدل حتما 10 پین داشته باشد و مطمئن باشید که میکروفون شما به خوبی کار خواهد کرد.

استفاده از یک صدای خارجی

وصل کردن گوشی به gopro
 - چی جوری

شاید شما نخواهید برای میکروفون هزینه ای کنید و همچنین میخواهید یک  صدا پیش زمینه فیلمتان باشد. با استفاده از یک رکوردر صدا (voice recorder) این کار را انجام دهید.  Zoom H1 یکی از بهترین رکورد ها می باشد. شما همچنین می توانید از تلفن هوشمند (smartphone) خود و با اتصال کابل AUX نیز این کار را انجام دهید.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر