یکی از دلایلی که با وجود مشکلات بوجود آمده فراوان ویندوز سیستمشان، افراد از تعویض آن بیزارند، پریدن اطلاعات مرورگرشان می باشد. از آنجایی که مرورگر فایرفاکس (Firefox) یکی از محبوب ترین مرورگر ها می باشد در این پست نحوه بک آپ گرفتن از تمامی اطلاعات فایرفاکس (Firefox) از افزونه ها ، تاریخچه گرفته تا صفحه های ذخیره شده (Bookmark) را نیز آموزش می دهد.


اطلاعات فایرفاکس شما جایی در درایو ویندوز شما مخفی می باشد برای دسترسی به ان ها  ابتدا باید تنظیمات مربوط به  نمایش فولدر و فایل هارا تغییر دهید. یک پنجره باز کنید (مثلا My Computer) و در تب های به تب view بروید و بر روی آخرین گزینه یعنی Option کلیک کنید.

در پنرجه ی باز شده نیز به  تب view بروید و تیک تمامی گزینه های Hide را بردارید و نوع نمایش فایل ها و فولدر ها (Hidden Files and folders) را بر روی گزینه  show hidden files and folders and drivers را فعال کنید و بر روی ok کلیک کنید.

گرفتن فایل پشتیبان از فایرفاکس
 - چی جوری

به درایور ویندوز (معمولا درایو C) خود بروید می بینید که یک سری فولدر های مخفی ظاهر شده اند. شما باید دو فولدر رابرای اینکه تمامی اطلاعات فایرفاکس شما از جمله تاریخچه () و افزونه ها () و دخیره کردن برخی از سایت ها () را داشته باشید، کپی کنید. برای پیدا کردن این دو آدرس مسیر های زیر را طی کنید.

C: > Users > Admin > AppData > Local > Mozilla 
C: > Users > Admin > AppData > Roaming > Mozilla 

نکته ۱ : در دومسیر بالا Admin نام یوزر و یا کامپیوتر من هستش و اگر در سیستم شما از چند یوزر استفاده می شود پس برای هریوزر اطلاعات فایرفاکس را باید جداگانه کپی کنید.

نکته ۲ : پس از طی کردن مسیر های بالا شما باید فولدر Mozilla را کپی کنید، فقط دقت داشته باشید که هر فولدر Mozilla را بعدا باید درجای درست قرار دهید. بدلیل تشابه اسمی دو فولدر مراقب باشید که دو فولدر را با یکدیگر ترکیب نکنید و یا اشتباه نگیرید.

بک آپ گرفتن از firefox - چی جوری

پس از کپی کردن دو فولدر بالا حالا شما یک کپی از بک آپ های فایرفاکس خود دارید. برای بازگردانی این فایل های پشتیبانی () کافی است تا آنها را به همان صورت که کپی کرده اید در جای خود بچسبانید (). یعنی فایلی Mozilla را که از فولدر Local برداشته اید در همان فولدر و فایل Mozilla را که از فولدر Roaming برداشته ای اید به همان فولدر انتقال دهید.

نکته ۳ : اگر ویندوز خود را عوض کرده اید و مرورگر خود را به تازگی نصب کرده اید، ابتدا یک بار مرورگر را بازکرده و سپس ببندید تا فولدر های آن در درایو ویندوز تشکیل شود.

نکته ۴ : پس از کپی کرده فایل های مرورگر فایرفاکس (Firefox Browser) خود با پیغامی مبنیی بر اینکه این فایل ها وجود دارند مواجه خواهید شد تیک این گزینه را فعال کنید و اجازه دهید تمامی فایل های آن پاک شوند.

بک آپ گرفتن از firefox - چی جوری

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۴ نظر

متن نظر