امروزه با توجه به گشوشی های زیادی که مقاوم در برابر آب یا ضد آب تولید شده اند سهم عمده ی بازار را گوشی هایی پوشش می دهند که هنوز از این ویژگی برخوردار نیستند و برخی از آنها واقعا گوشی های گرانی نیز می باشند.
گوشی که درون آب می افتد هنوز امیدی دارد که خراب نشود . اگر مراحل زیر را طی کنید می توانید گوشی خود را به احتمال زیاد نجات دهید در غیر اینصورت با یک گوشی سوخته مواجه هستید.


 

 

وحشت نکنید !

کاری که است که انجام شده! خونسردی خودتان را حفظ کنید. در این وضعیت تنها چیزی که  به کارتان نمی آید وحشت و نگرانی می باشد.

چه جوری گوشی افتاده در آب را نجات دهیم؟ - چی جوری سرعت عمل داشته باشید، بلافاصله بعد از اینکه گوشی درون آبب افتاد آن را خارج کنید و اجازه ندهید آسیب بیشتری به آن برسد. هرچه گوشی شما بیشتر در آب بماند احتمال نفوذ اب به قسمت های حساس گوشی بیشتر می شود.

خشک کردن گوشی خیس شده
 - چی جوری سریعا باتری گوشی را خارج کنید. اگر گوشی شما قابلیت خارج کردن باطری را دارد سریعا باتری را خارج کنید تا جریان برق را در گوشی قطع کنید. جریان برف ناشی از باتری و ترکیب آن با آب می تواند موجب اتصالی و سوختن برخی از قطعات گوشی شود.

خشک کردن گوشی خیس شده
 - چی جوری گوشی را سریعا خاموش کنید. اگر گوشی شما قابلیت خارج کردن باتری را ندارد و هنوز روشن است، هرچه سریعتر آن را خاموش کنید تا جریان برق درون گوشی قطع شود.

گوشی خیس شده را چگونه خشگ کنیم - چی جوری قابل جداشدنی ها جدا شوند. پس از خاموش کردن گوشی هرچه را که می توانید از گوشی خارج کنید مانند رم و سیم کارت و سریعا آن ها را با یک دستمال خشک تمیز کنید.

خشک کردن گوشی خیس شده
 - چی جوری گوشی خود را بشویید. اگر گوشی شما درون آب نیفتاده ولی داخل یک مایع افتاده سریعا آن را تمیز کنید. ترجیحا اینکار را با یک دستمال نم دار انجام دهید. (و به عکس پایین خیلی توجه نکنید)

موبایل خیس را چگونه خشک کنیم
 - چی جوری خشک کردن. گوشی را در یک جای گرم و خشک قرار دهید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. از خشک کردن گوشی توسط سشوار و یا هروسیله ی گرم کننده ی دیگر پرهیز کنید. خشک کردن با سشوار بدلیل حرارت بالای هوای گرم می تواند خود باعث آسیب گوشی شود.

گوشی خیس شده را چگونه خشگ کنیم - چی جوری از مواد خشک کننده استفاده کنید. اگر دقت کرده باشید در جعبه ی محصولات الکترونیکی بسته ای وجود دارد که مواد داخل آن کمی شبیه نمک می باشد. این ماده را که ژل سیلیس می باشد درون جعبه وسایل الکترونیکی برای جذب رطوبت محیط قرار می دهند. شما می توانید برای جذب بهتر رطوبت از این مواد استفاده کنید.

گوشی خیس شده را چگونه خشگ کنیم - چی جوری از برنج استفاده کنید. برنج خاصیت جذب کنندگی آب را دارد. از این روش تریجیحا استفاده نکنید زیرا امکان وارد شدن خرده برنج به داخل گوشی شما می باشد اما اگر قول می دهید که اینکار را با امنیت و دقت کامل انجام می دهید، می توانید از آن استفاده کنید.

خشک کردن گوشی خیس شده
 - چی جوری صبور باشید. این قدم بسیار مهم است. صبور باشید و اجازه بدهید که گوشی شما کاملا خشک شود. حداقل برای ۱۲ ساعت سراغ گوشی نروید و سعیی بر روشن کردن آن نکنید زیرا قطعات داخلی گوشی ممکن است هممچنان دارای رطوبت باشند.

گوشی خیس شده را چگونه خشگ کنیم - چی جوری

پس از انجام تمامی مراحل بالا اقدام به روشن کردن گوشی کنید با انجام گام های بالا بیشترین کاری را که در حق گوشی خود می توانستید انجام بدهید، انجام داده اید.

موبایل خیس را چگونه خشک کنیم
 - چی جوری

در آخر اگر هم گوشیتان روشن نشد،باید به سراغ یک تعمیرکار خوب موبایل بروید.

 

 

 

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر