در نسخه جدید از ویندوز که با اسم ویندوز ۱۰ قرار بود منتشر شود مایکروسافت چند ماه قبل از انتشار ویندوز نظر سنجی جهانی برگزار کرد تا هرکسی درخواست های خود را برای مایکروسافت بفرستد. یکی از این درخواست ها که برای ما ایرانی ها بسیار خوشایند بود اضافه شدن تقویم هجری شمسی به ویندوز بود. تعداد بسیاری از کاربران فارسی با درخواست های خود بالاخره مایکروسافت را قانع به اضافه کردن این گزینه به ویندوز کردند.


برای فعال سازی تقویم هجری شمسی یا هجری قمری به ویندوز ۱۰ ابتدا به Control Panel بروید(اگر نمی دانید کنترل پنل ویندوز 10 کجاست می توانید آن را در قسمت جستجوی ویندوز سرچ کنید)

در پنجره باز شده، روی عبارت Region کلیک کنید.(اگر این گزینه را نیز پیدا نمی کنید می توانید مانند بالا از گرینه جستجو در بالای پنجره  استفاده کنید)

در  پنجره ی باز شده ابتدا Format را روی Persian قرار دهید.

فعال کردن تقویم هجری شمسی در ویندوز ۱۰ - چی جوری

حالا بر روی گزینه Additional settings… در پایین صفحه کلیک کنید.

در پنجره باز شده به  تب آخر یعنی Date بروید.

فعال کردن تقویم هجری شمسی در ویندوز ۱۰ - چی جوری

حالا با کلیک بر روی Calendar type در پایین صفحه می توانید می توانید تقویم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

فعال کردن تقویم هجری شمسی در ویندوز ۱۰ - چی جوری

با OK  کردن تنظیمات اعمال شده می بینید گه تقویم گوشه ویندوز شما شمسی شده است.

فعال کردن تقویم هجری شمسی در ویندوز ۱۰ - چی جوری نکته: اگر با تغییرات اعمال شده تقویم شما درست نشد یا فارسی نبود در پنجره Region به تب آخر یعنی Administrative بروید و روی Change system location کلیک کنید و روی Persian قرار دهید، پس از انجام اینکار اجازه بدهید سیستم خود ریستارت شود و دوباره  مراحل بالا را طی کنید.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۱ نظر

متن نظر