اگر پس از مدتی گوشی شما هنگ می کند می توانید با پاک کردن برنامه های اضافی خود شروع کنید.


 

 

۱- فیسبوک (Facebook)

برنامه فیسبوک به خود این اجازه را می دهد که تمام lاز طریق اینترنت با دوستان شما در ازتباط باشد تا به محض مشاهده پست یا استاتوس و . . شما را درجریان بگذارد(دستش درد نکنه!)

این عمل برنامه فیسبوک باعث درگیر شدن مداوم گوشی شما با اینترنت و همچنین رم و پردازنده گوشی می شود، که علاوه بر مصرف باتری بالا باعث مصرف اینترنت و کاهش سرعت اینترنت برای دیگر برنامه ها می شود.

شاید اگر کمی حرفه ای تر باشید سعی کنید که با مجبور به بسته شدن از بخش تنظیمات فیسبوک را مجبور به بسته شدن بکنید ولی این کار جواب نمی دهد و این برنامه باهم به کار خودش ادامه می دهد.

۵ برنامه ای که باید همین الان از گوشیتان پاک کنید! - چی جوری

 

۲- برنامه های پیش بینی آب و هوا

برنامه های پیش بینی آب و هوا با اتصال دائم به اینترنت می خواهند تا شما از وضعیت دقیق آب و هوای منطقه کنونی خود اطلاع داشته باشید. این برنامه ها با در گیر کردن گوشی شما با اینترنت و بروز رسانی مداوم خود علاوه بر اینترنت مصرف باطری قابل توجهی دارد. برخی از این نرم افزار ها از gps گوشی نیز کمک می گیرد پس باتری بیشتری نیز مصرف می کند.

۵ برنامه ای که باید همین الان از گوشیتان پاک کنید! - چی جوری

 

۳- آنتی ویروس

اساسا آنتی ویروس ها کارشان پیدا کردن ویروس و از بین بردن آن است. برای پیدا کردن ویروس و فایل های مخرب نیز طی بازه های زمانی مشخص تمامی فایل های گوشی شما را اسکن می کند. این کار باعث می شود که گوشی شما کند کار کند و همچنین با درگیر کردن رم و پردازنده گوشی مصرف باتری را بالا می برد. پیشنهاد چی جوری به شما این است که پیشگیری کنید. برای انجام این کار کافی است تا گوشی خود را به سیستمی وصل نکنید و تنها به سیستم هایی که از پاک بودن آنها اطمینان دارید، برنامه های خود را از سایت های معتبر دانلود و نصب کنید(ترجیحا از خود گوگل پلی) و در باز کردن ایمیل های خود مراقب باشید تا هر فایلی را دانلود نکنید. در آخر اگر شما طوری کار می کنید که با فایل هایی با ریسک بالا طرف هستید آنتی ویروس را در برنامه های خود قرار دهید.

۵ برنامه ای که باید همین الان از گوشیتان پاک کنید! - چی جوری

 

 

۴- برنامه های پاک کننده ی گوشی

برنامه های پاک کننده ی زیادی داریم مانند Clean Master.

این برنامه ها به شما قول این را می دهند که گوشی شما را از فایل های اضافی پاک کنند و حتی برخی از این برنامه ها قول افزایش سرعت رم را نیز به شما می دهند. البته نا گفتنی نیست که این برنامه ها واقعا این کار را می کنند ولی کاری که این برنامه ها انجام می دهند تنها پاک کردن Catch برنامه ها و دانلود های گوشی شما است.

شما از طریق دو آدرس زیر در گوشی خود می توانید براحتی این کار را بصورت دستی انجام دهید.

Settings > Storage > Cached data

Settings > Apps > Downloaded

این دست از برنامه ها معمولا باتری زیادی مصرف می کنند چون دائما فعال هستند و با تبلیغات زیادی که در خود برنامه است کاربر را آزار می دهند.۵ برنامه ای که باید همین الان از گوشیتان پاک کنید! - چی جوری

۵- مرورگر ها

در گوشی های اندروید معمولا چندین مرورگر است نصب است و خیلی از آنها بی استفاده می مانند و فقط فضا از گوشی شما اشغال کرده اند پیشنهاد چی جوری برای شما این است که همه ی آنها را بجز یکی پاک کنید و بهترین و پرسرعت ترین آن را انتخاب کنید.پاک کردن برنامه در اندروید
 - چی جوری

 

 

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر