راه مرسوم پایان داد به تماس در گوشی های اندرویدی این است که گوشی را از گوش خود دور کنند، و پس از مشاهده صفحه نمایش گزینه قطع را بزنند که گاهی برخی افراد هم اصلا نمیزنن و میگن طرف خودش قطع میکنه 😐

قطع تماس با دکمه قفل - چی جوری

ولی اندروید راه آسانتری به شما پیشنهاد می کند آن استفاده از دکمه پاور برای پایان دادن به تماس هاست.به این صورت میتوانید قطع تماس را با دکمه خاموش کردن گوشی داشته باشید.

برای فعال کردن این قابلیت در اندروید باید به قسمت اپلیکیشن Settings بروید و در آنجا گزینه Accessibility را انتخاب کنید. در این قسمت با مجموعه از ابزار طراحی شده اند برای ان دسته از افراد که دوست ندارند از تنظیمات پیش فرض گوشی اندروریدی خود استفاده کنند، رو به رو می شوید.

پس از ورود به این قسمت گزینه Power button ends call را پیدا کنید و آن از حالت خاموش خارج کرده و روشن کنید.
قطع تماس با دکمه خاموش
 - چی جوری
با این کار دیگر لازم نیست برای پایان دادن به تماس های خود از دو دست استفاده کنید، همچنین اگر مشغول کار دیگری باشید، احتیاجی نیست برای پایان دادن به تماس خود از چشم از آن بردارید زیرا با فشردن کلید پاور در کنار یا قسمت بالای گوشی اندرویدی خود می توانید به تماس خود پایان دهید.

/آی نیوز/inews.ir

 

 

 

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر