ایمیل یاهو یکی از پرکاربردترین سایت ها در امر پست الکترونیک می باشد. اما شاید در برخی مواقع شما قصد دارید تا از شر یک ایمیل راحت شوید!


قدم اول : دانلود کردن تمامی اطلاعات ایمیل

هنگامی که شما یک اکانت یا ایمیل یاهو را پاک می کنید، تمامی اطلاعات شما نیز به همراه ایمیل شما پاک می شوند، مانند مخاطبین یا ثبت یادآوری های تقویمتان. پس قبل از اقدم به هرکاری در صندوق های پست الکترونیک خود چرخی بزنید و اطلاعاتی را که فکر می کنید مهم است را قبل ازآن که دیر شود بردارید.

برای خروجی و بک آپ گرفتن از تقویم یا مخاطبین خود چند راهی وجود دارد اما بهترین راه، راه خود یاهو می باشد. فقط هنگام دانلود اطلاعات ایمیل دقت کنید که بر روی حالت POP3 باشید چون در حالت IMAP همه چیز را به شما نمی دهد و احتمال دارد بخشی از اطلاعات شما از دست برود.

پاک کردن اکانت یاهو

شما می توانید اکانت خود را از سایت یاهو پاک کنید. در ابتدا یاهو به شما هشدار می دهد که اگر ایمیل خود را پاک کنید اطلاعات آن قابل بازگشت نمی باشد.

برای پاک کردن اکانت خود به اینجا بروید. اطلاعات ایمیل خود را وارد کنید.

پاک کردن اکانت و ایمیل یاهو - چی جوری

به شما هشدار داده می شود که با پاک کردن ایمیل خود تمامی اکانت هایی که به ایمیل متصل هستند نیز از بین خواهند رفت، برای مثال اگر با یک ایمیل یاهو اپل آیدی ساخته باشید با پاک کردن ایمیل، اپل آیدی شما نیز از بین خواهد رفت یا اکانت اسکاپ و اگر در این اکانت ها شارژ و اعتبار داشته باشید نیز از بین می رود.

پاک کردن اکانت و ایمیل یاهو - چی جوری

بار دیگر که از تصمیم خود مبنی بر پاک کردن ایمیل مطمئن شدید، حالا باید رمز ایمیل خود را وارد کنید و پس از وارد کردن کپچا بر روی گزینه “Terminate This Account”کلیک کنید.

پاک کردن اکانت و ایمیل یاهو - چی جوری

پس از پاک کردن ایمیل ، یاهو به شما می گوید که برای آخرین فرصت ما اطلاعات شما را برای ۹۰ روز نگه داری می کنیم و پس از آن اقدام به حذف نهایی می کنیم.

پاک کردن اکانت و ایمیل یاهو - چی جوری

بازیابی ایمیل حذف شده ی یاهو

اگر شما از پاک کردن ایمیل خود پشیمان شده اید و قصد بازیابی آنرا دارید،(البته دقت داشته باشید که نباید بیش از ۹۰ روز از پاک کردن ایمیل یاهو گذشته باشد) به لینک نحوه ی بازیابی ایمیل یاهو

بروید و سپس طبق آموزش خود یاهو از لینک بازیابی ایمیل یاهو اقدام به بازیابی ایمیل خود کنید.

دقت داشته باشید که ممکن است از پاک شدن ایمیل شما ۹۰ روز نیز نگذشته باشد و ایمیل شما پاک شده باشد، پس خیلی به این عدد نگاه نکنید و اگر اطلاعات ایمیل شما بازنگشت بدانید که یاهو آن را پاک کرده است.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر