در این جا قصد داریم چندین روش برای حذف یا شکستن رمز ویندوز به شما آموزش دهیم تا به راحتی ویندوز را هک کرده و وارد آن شوید و یا دسترسی ادمین به آن پیدا کنید


 

استفاده از این روش ها برای امور خلاف قانون ممنوع بوده و وبسایت چی جوری هیچ گونه رضایتی از شما بابت انجام امور خلاف قانون و همچنین مسئولیتی نخواهد داشت.

اگر میخواهید بدون سی دی رمز را عوض کنید اینجا کلیک کنید

در همه این روش ها ما سعی میکنیم به یک روشی CMD  را باز کنیم! اگر بتوانیم CMD قبل از پرسیدن رمز ویندوز باز کنیم با دستوراتی که در آن بلدیم میتوانیم یوزر جدیدی بسازیم و یا مرز این یوزر را عوض کنیم.

روش های مختلفی برای دست یابی به cmd قبل از پرسیدن رمز است! بعد از انجام این روش ها و باز کردن CMD به شما میگوییم برای تغییر رمز چه بکنید…

در صفحه ای که ویندور از شما رمز میخواهد شما توانایی اجرای چندین برنامه را دارید. مثلا برنامه  osk و یا برنامه utilman و یا sethc که هر کدام برای اجرا یک میانبر خاص دارد. خب اگر بجای هر یک از این فایل ها بتوانید برنامه CMD را با همان نام بگنجانیم ویندوز به اشتباه CMD را باز می کند.

 

خب شما که رمز ادیمن را ندارید و نمیتوانید به درایو ویندوز رفته و این تغییرات را انجام دهید. روش های زیادی هست که این کار ها را بکنید که ما چند تای آن ها را اینجا برای شما بازگو می کنیم:

 

روش ۱ – استفاده از ویندوز Live

شما میتوانید از ویندوز های لایو استفاده کنید، این ویندوز ها با بوت یک سی دی بالا می آیند و بدون نیاز به نصب هستند و به شما دسترسی ویرایش فایل می دهد و خیلی از کار های دیگه رو هم میدهند. خب مثلا یکی از آن ها رو میتونید از اینجا دانلود کنید. بعد از دانلود اون رو روی یک سی دی رایت کنید و یا روی یک فلش به صورت Bootable بریزید.

به روش هایی که رایج هست سی دی یا فلش خود را بوت کنید تا ویندوز لایو بالا بیاید.

در مسیر C:\Windows\System32 بروید.

به دنبال فایلی با نام sethc بگردید و نام آن را به هر نامی که دوست دارید تغییر دهید و سپس به دنبال فایل CMD بگردید و از آن یک کپی بگیرید و در همانجا Past کنید و سپس نام فایل کپی شده را به sethc تغییر دهید!

یعنی فایلی که قبلا sethc بود الان شده یه نام دیگر…

فایل CMD سرجاش هست…

یک کپی از CMD در همانجا دارید که با نام sethc می باشد!

با این کار ویندوز هر وقت بخواهد sethc را باز کند اشتباهاً CMD را باز میکند.

میتوانید به جای جایگزینی CMD در فایل sethc آن را در utilman جایگزین کنید.

رایانه را روشن کنید و وقتی به قسمتی رسیدید که ویندوز از شما رمز میخواهد اگر جایگزینی با فایل utilman  صورت گرفته بود کلید های win+U را بزنید. تا utilman بازشود، و ویندوز به اشتباه CMD را باز میکند. اگر با sethc این کار را انجام داده بودید باید کلید Shiftرا 5 مرتبه نگه بزنید تا cmd باز شود اگر باز نشد کلید های Shift+Alt+Print Screen بزنید تا cmd باز شود. و مطابق آموزش ساخت و ویرایش یوزر ها در cmd  ادامه کار را انجام دهید.

 

روش۲- استفاده از سی دی نصب ویندوز

سی دی را داخل رایانه گزاشته و رایانه را روشن کنید و سپس سی دی را بوت کنید.

سپس مطابق شکل روی دکمه next  کلیک کنید

حذف پسورد ویندوز سون - چی جوری

مطابق شکل روی Repair your computer کلیک کنید

حذف پسورد ویندوز سون - چی جوری

بر کنید تا سیستم بفهمد روی رایانه شما چه ویندوزی نصب است :

شکستن رمز ویندوز
 - چی جوری

سپس روی next کلیک کنید:

 - چی جوری

سپس به صفحه زیر میرسید و روی command prompt کلیک کنید تا CMD باز شود و شما بتوانید فایل ها را ویرایش کنید!

 

حذف پسورد ویندوز سون - چی جوری

 

خب حالا وقت این است که فایل CMD را جایگزین یکی از فایل های utilman یا osk یا sethc بکنید، ما برای utilman را توضیح میدهیم و برای سایر موارد نیز خودتان با ویرایش جزئی میتوانید این کار را کنید.

کد زیر را وارد کنید و اینتر را بزنید

 C:\
  cd windows\system32
  ren utilman.exe utilman.exe.bak
  copy cmd.exe utilman.exe

حال رایانه را خاموش و روشن کنید و وقتی به قسمتی رسیدید که ویندوز از شما رمز میخواهد اگر جایگزینی با فایل utilman  صورت گرفته بود کلید های win+U را بزنید. تا utilman بازشود، و ویندوز به اشتباه CMD را باز میکند. اگر با sethc این کار را انجام داده بودید باید کلید Shiftرا 5 مرتبه نگه بزنید تا cmd باز شود اگر باز نشد کلید های Shift+Alt+Print Screen بزنید تا cmd باز شود. و مطابق آموزش ساخت و ویرایش یوزر ها در cmd  ادامه کار را انجام دهید.

 

 

 

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر