سیستم عامل کالی (Kali) یکی از سیستم عامل های محبوب لینوکسی می باشد که کاربردهای امینت و هک دارد. امروز نحوه بوت کردن کالی (Kali) بر روی فلش را آموزش می دهیم.


قبلا برای شما در مورد نحوه ی بوت کردن ویندوز بر روی فلش توضیح داده بودیم، حالا می خواهیم بوت کردن یکی از محبوب ترین سیستم عامل های لینوکسی یعنی کالی (Kali) رو آموزش بدهیم.

ابتدا برنامه Universal USB Installer را دانلود کنید. حالا شما به فایل ISO سیستم عامل کالی (Kali) احتیاج دارید. همچنین بروز ترین نسخه را می توانید از سایت رسمی کالی (Kali) دانلود کنید. (دانلود سیستم عامل Kali)

برنامه USB Installer را اجرا کنید. در قسمت گام اول (Step one) نوع سیستم عامل را مشخص کنید و در گام دوم (Step twe) برنامه با کلیک بر روی دکمه Browse آدرس فایل ISO کالی را بدهید.

در گام سوم (Step tree) ، تیک گزینه فرمت (Format) کردن را بزنید، در این گام شما باید USB را که می خواهید کالی (Kali) را بر روی آن بوت کنید مشخص نمایید. دقت داشته باشید که اگر چندین فلش یا هارد دیسک خارجی به سیستم شما متصل است به اشتباه آن را فرمت نکنید.

و در آخر بر روی دکمه Create کلیک کنید.

بوت  کردن (Bootable) سیستم عامل کالی (Kali) بر روی فلش درویندوز - چی جوری

پنجره ای برای شما به نمایش در خواهدآمد، مبنی براینکه شما دوباره بعضی از کارهایی را که در بالا توضیح داده ایم بررسی کنید. در صورت بررسی و اطمینان حاصل بر روی کلید Yes کلیک کنید.

بوت کالی بر روی فلش
 - چی جوری

حالا باید صبر کنید تا برنامه کارش را انجام دهد.

بوت کردن لینوکس بر روی فلش - چی جوری

بعد از اتمام کار بر روی Close کلیک کنید.

تنها کار که باید انجام بدهید این است که بوت دستگاه را هنگام بالا آمدن از روی ویندوز برداشته و فلش USB را انتخاب کنید.

در لپتاپ ها معمولا کلید F2 و در سیستم های خانگی (PC) یکی از کلید های F12 , F11 یا F8 می باشد البته بسته به نوع مادر برد شما می تواند کلید های دیگری نیز باشد.

برای مثال در Acer Aspire one netbook باید کلید F12 را جهت تغییر بوت دستگاه بزنیم.

بوت کردن سیستم عامل کالی بر روی فلش
 - چی جوری

و در لیست بوت دستگاه ها بوت USB HDD را انتخاب کنید.

بوت کردن کالی بر روی فلش
 - چی جوری

نکته : دقت داشته باشید که فلش شما بیشتر از ۴ گیگابایت حجم داشته باشد.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۲ نظر

متن نظر