کمپانی معروف و معتبر سوپرسل (Super Cell) اخیرا یک بازی جید از جنس استراتژیک به نام کلش رویال (Clash Royale) معرفی کرده است. این بازی یک بازی کاملا جدید است که برخی از کارکتر های کلش آف کلنز (Clash of Clans) نیز در آن حضور دارند. برای بازی کردن نکاتی وجود دارد که اگر به آنها توجه کنید می توانید پیشرفت بهتری در این بازی داشته باشید. با ما باشید تا بهترین تاکتیک های این بازی را یه شما نشان دهیم.


 

بازیکن هایی که در بازی نمی تواننددر مقابل واکنش های حریفان خود به اندازه کافی سریع باشند، و به سادگی چند نیروی پراکنه و بدون برنامه ریزی را راهی میدان می کنند، مطمئنن شانسی برای پیروزی در کلش رویال (Clash Royale) ندارند.

شما اول باید درنظر بگیرید که چه چیزی را در یک مسابقه و بازی می خواهید. در اینجا چند راهنمایی و راه برای استراتژی های مختلف برای شما بیان می کنیم:

  • در شروع بازی منتظر بمانید تا اکسیر شما بصورت کامل پر شود (۱۰) و سپس اقدام به بازی کردن کارت ها کنید.
  • از نیروهای خود با استفاده از نیروهایی که قوی تر هستند محافظت کنید .(برای مثال در ابتدا یک جاینت (Giant) و سپس بعد از می توانید بمبر (Bomber) بفرستید.)
  • اگر شما نسبت به حریف خود در نتیجه برتری پیدا کردید، مثلا از حریف خود تاور Tower) های بیشتری را خراب کردید، شما می توانید با استفاده از تاکتیک پیروزی امن (Secure victory) با استفاده از نیروهای قوی مانند جاینت (Giant) از این برتری محافظت کنید.البته توصیه چی جوری به شما این است که در حین دفاع اگ فرصت دیدید با حمله ای سریع برجی دیگر را تخریب کنید.
  • اگر در حین بازی برای دیدید که یکی از برج های شما در حال تخریب است و آخرین نفس های خود را می کشد، سریع نیروهای خود را به برجک های دشمن اعزام کنید. اگر شما سرسختانه اقدام به دفاع از برجک نیمه جان خود کنید تنها وقت خود را تلف کرده اید، زیرا به هرحال آن برجک با یک fireball نابود خواهد شد.
  • برج های شما می توانند بخوبی در برابر تعداد زیادی از دشمنان دوام بیاورند. برای مثال اگر کلبه گوبلین (goblin hut) دارید که گوبلین (goblin) های ضعیفی از آن بیرون میآیند تا مدتی که این کلبه پابرجاست شما احتیاجی به نیروهای دفاعی ندارید و با وجود این برج های شما پایدار خواهند بود. در این لحظه تنها به فکر حمله باشید.
  • برخی نیروها قدرت تخریب بالایی دارند مانند شوالیه (knights) یا جاینت (giants) و .. این نیروها نسبت در حمله نسبت به بقیه برتری دارند. شما باید کاری کنید که این نیروها از حمله برجک های دشمن دور بمانند تا به هنگام رسیدن به آنها بتوانند قدرت تخریبی خود را اعمال کنند. (مانند استفاده از leprechaun cottage)
  • در پایان یک رقابت هم سعی کنید از شکلک های بازی خوب استفاده کنید تا حریف خود را حسابی بسوزانید!

تاکتیک ها و استراتژی های Clash Royale
 - چی جوری

 بهترین استراتژی بازی با نیروی Wizard ؟تاکتیک ها و استراتژی های Clash Royale
 - چی جوری

در برابر چند حمله ی انفجاری جادوگر سلامتی قابل قبولی دارد اما سازه های دفاعی تمرکزی ( توپخانه ، خمپاره انداز و برج ها) مشکلات اصلی برای جادوگر هستند. با توجه به ناپایداری در برابر چند شلیک خط آتش دشمن ، جادوگر همانند کماندار(Archer) نیاز به نیرویی با قدرت جسمانی برتر مثل غول نیاز است تا کمی از خط آتش دشمن در امان باشد.( از پیکا و فرشته ی شفا دهنده هم می توان برای حمایت از جادوگر بهره برد.)
توانایی ضربه زدن از پشت حسار دیواری حریف و همچنین ایجاد فاصله از هدف، جادوگر را یک نیروی مفید در حملات معرفی می کند.
جادوگر نیروی ایده آلی برای از بین بردن نیرو های قلعه ی دشمن است. زیرا آتش انفجاری ای که تولید می کند می تواند خیلی زود نیرو های دشمن را نابود کند. با یک یا دو جادوگر نیرو های قلعه ی دشمن را در یک نقطه متمرکز کنید و سپس با طلسم رعد و برق کارشان را یکسره کنید.
یک تاکتیک قوی این است که دو فرشته ی شفا دهنده را برای حمایت از گروه های جادوگر به میدان بفرستید.
درست است که جادوگر نیروی تخریبی باور نکردنی ای دارد و فقط ۴ فضا را در اردوگاه اشغال می کند اما در مقابل بمب های غول پیکر و تله های فنری بسیار شکننده است. برای حفاظت از آنها همه شان را بلافاصله در یک نقطه رها نکنید و سعی کنید در خطوط مختلفی آنها را به میدان بفرستید..

تفاوت های سطوح ارتقاء :
زمانی که اولین جادوگر را به استخدام در می آورید لباسش آبی آسمانی،چکمه اش مشکی وکمربندش قهوه ای است.
سطح سوم: لباس بنفش ، چکمه ها بنفش ،
سطح چهارم: در این سطح جادوی او از شکل توپ های آتشین به شکل شلیک های رعد و برقی تغییر می کند.
سطح پنجم: جادوگر تماما مشکی می پوشد(به استثناء کمربند قهوه ای)
سطح ششم: لباس و چکمه هایش شرابی رنگ و سگک کمربندش نارنجی رنگ می شود. چشمانش هم به همراه رنگ جادویش طلایی می شود.

بهترین استراتژی بازی با نیروی Witch ؟برقراری تعادل در عرشه (Deck) بازی Clash Royale
 - چی جوری

نیروی جنگی Witch می تواند در عرض چند ثانیه نیروهای دشمن را نابود کند اگر شما از استراتژی درستی برای بازی کردن استفاده کنید. به عنوان مثال به هیچ عنوان نباید Witch را تنهایی به میدان جنگ ارسال کنید. حتما باید نیروی کافی برای محافظت از Witch داشته باشید در غیر اینصورت در عرض چند ثانیه نابود خواهد شد.

بهترین استراتژی بازی با نیروی P.E.K.K.A ؟همه چیز درباره ی صندوق ها و جواهرات Clash Royale
 - چی جوری

نیروی P.E.K.K.A یک نیروی قدرتمند در کلش رویال می باشد که تنها یک نیروی زمینی است که توصیه می کنیم همواره در سمت چپ برای حمله استفاده شود. این نیرو یک نیروی زمینی است و در صورتیکه یک اژدها یا نیرو دفاعی هوایی وجود داشته باشد مرگ P.E.K.K.A قطعی است پس در حملات همراه با P.E.K.K.A حتما یک آرچر یا اژدها ایجاد کنید.

شما می توانید از نیروی P.E.K.K.A برای از بین بردن X-Bow استفاده کنید. به کمک این نیرو می توانید به سمت تاج برج حرکت کنید.

برای تربیت نیروی P.E.K.K.A شما به ۸ اکسیر نیاز خواهید داشت. در برخی از موارد امکان کاهش تعلیم P.E.K.K.A از ۸ به ۷ وجود خواهد داشت.

بهترین استراتژی بازی با نیروی Prince ؟نحوه ارتقاء کارت های Clash Royale
 - چی جوری

نیروی Prince به عنوان بهترین نیروی  هجومی به حساب می آید که می توانید در حملات خود از آنها استفاده کنید. با استفاده از توانایی های پرنس می توانید در سریع ترین زمان ممکن برج های دشمن را نابود کنید. Prince با سرعت بسیار بالایی حرکت می کند به همین علت توصیه می شود در حملات به عنوان اولین کارت از Prince استفاده کنید تا نیروهای دفاعی دشمن را غافلگیر کند.

هرگز نیروی Prince را به تنهایی برای جنگیدن اعزام نکنید زیرا با همان سرعتی که می تواند دشمن را نابود کند با همان سرعت خودش ازبین می رود و سرعت آسیب پذیری بالای دارد. در اکثر موارد در سطوح پایین بهترین نیرویی که یک بازیکن می تواند از آن استفاده کند Prince می باشد.

بهترین استراتژی بازی با نیروی Mini P.E.K.K.A ؟بازی کلش رویال Clash Royale
 - چی جوری

همانطور که میدانید قدرت تخریب پکا بسیار بالا است ولی عمر آن نسبت به پکا بودنش پایین است که در این آپدیت این مشکل برطرف خواهد شد و مینی پکا به اندازه ۳% عمر بیشتری نسبت به گذشته خواهد داشت که این موضوع برای کسانی که در بازی از پکا استفاده میکنند موضوع مهمی است.

همیشه سعی کنید در ابتدای کار به حریف اجازه ی حمله دهید در این صورت این شما هستید که فرصت آنالیز استراتژی او را خواهید داشت. مثلاً چنانچه حریف دوئل را با شاهزاده(Prince) یا مینی پِکا(Mini P.E.K.K.A) آغاز کرد، شما به آسانی با استفاده از ارتش اسکلت ها(Skeleton Army) می توانید حمله اش را خنثی کنید. یا برای مثال دیگر چنانچه حریف تصمیم گرفت تا با استفاده از (Goblin Barrel) تصمیم بر نابودی دیفنس شما را بگیرد، شما بلافاصله با استفاده از Arrows card  با این حمله مقابله کرده و مانع نابودی دیفنستان می شوید و از صدمه ی بیشتر جلوگیری می کنید.

بهترین استراتژی بازی با نیروی Hog Rider ؟نحوه ارتقاء کارت های Clash Royale
 - چی جوری

ها مردانی سایه پوست در روی گراز های بزرگ هستند که آن ها را کنترل می کنند و این گراز ها قابلیت بالایی که دارند این است که بر روی هر دیواری می توانند بپرند و سرعت بالایی دارند و با پتکی که به دست دارند می توانند هر چیزی را سریع نابود کنند.
Hog Rider ها قابلیتی که دارند این است که اولین Target های آن ها ساختمان های دفاعی می باشد و اول از همه آن ها را نابود می کنند بعد می روند سراغ ساختمان های دیگر
هوگ ها قدرت ضربه زدن بالایی دارند و خوبی که دارند فقط ۲ دقیقه زمان می برد تا ساخته شوند.
هوگ ها سریع می توانند حرکت کنند و از ضربات Archer ها و دیگر سرباز ها فرار کنند.
یکی دیگر از خوبی های این موجود این است که هم می تواند از روی دیوار بپرد و هم قدرت ضربه بالایی دارد برای همین دلیل می تواند جایگزین بسیار خوبی برای Giant ها باشد

بهترین استراتژی بازی با نیروی Knight ؟نحوه ارتقاء کارت های Clash Royale
 - چی جوری

برای تعلیم و تربیت نیروی Knight شما هزینه اندکی پرداخت می کنید به همین علت Knight یک نیروی خوب و متوسط برای غارت و جنگ های آغازین بازی به حساب می آید. مدت زمان کوتاهی طول خواهد کشید تا یک نیرو Knight تربیت و آماده شود از این رو شما می توانید از همان ابتدا و به سرعت اقدام به ساخت و تربیت این نیرو در اردوگاه خود کنید. نیرو Knight سطح ارتقا یافته بربرها هستند و با آنها تفاوت دارند.

بهترین استراتژی بازی با نیروی Goblins ؟بازی کلش رویال Clash Royale
 - چی جوری

برای غارت منابع و مخازن حریف جن ها ایده آل ترین نیروها هستند. برای این منظور باید راه های دسترسی سریع به این هدف های مورد نظرشان برایشان فراهم شود. بنابراین دیوار شکن ها کمک های مناسبی برای آنها خواهند بود. بربر ها و غول ها که به مراتب نیروی جسمانی قوی تری نسبت به جن ها دارند برای پشتیبانی از جن ها و نابود کردن خمپاره انداز ها و برج های دفاعی حریف باید مورد استفاده قرار بگیرند.
جایگزین دیوار شکن ها برای کمک به جن ها ” طلسم پرش” است که باعث می شود جن ها از روی دیوار ها بپرند اما این روش پرخرج تر از روش قبلی ذکر شده است.
همانند کمانداران ، بزرگترین ضعف جن ها در برابر برج جادوگر و خمپاره انداز است. اکثر برج جادوگر ها و خمپاره انداز ها می توانند با یک شلیک جن ها را از بین ببرند. برای کم رنگ کردن این نقطه ضعف می بایست جن ها را در چند دسته مختلف رها کرد و از فرستادن همه ی آنها با هم در یک نقطه اجتناب کرد.
جن ها برای کم کردن و از بین بردن قدرت تخریبی تله های حریف( به خصوص بمب ها) بسیار عالی اند زیرا سرعت سریع آنها این امکان را به آنها می دهد که قبل از انفجار بمب ها از محدوده ی خطر دور شوند! جن ها همچنین می توانند از تله های فنری هم عبور کنند مگر اینکه در نقطه ای که تله ی فنری کاشته شده است مکث کنند.

بهترین استراتژی بازی با نیروی Golem ؟تاکتیک ها و استراتژی های Clash Royale
 - چی جوری

نیروی Golem بهترین پشتیبانی برای Prince و P.E.K.K.A می باشد. شما می توایند از این نیرو برای از بین بردن ساختمان هایی که نیروهای دفاعی آن از بین رفته است استفاده کنید. بهترین استراتژی در استفاده از Golem آن است که بعد از پکا و پرنس وارد بازی شود تا بتواند ساختمان های نیمه استحکام را از بین ببرد.

 

بهترین استراتژی بازی با نیروی Giant Skeleton ؟تاکتیک ها و استراتژی های Clash Royale - چی جوری

به کمک نیروی Giant Skeleton شما می توانید نیروهای دشمن را سرگرم خود سازید تا سایر نیروها اقدام به از بین بردن برج های سمت راست و چپ در بازی کنند. در بیشتر اوقات شما می توانید از Giant Skeleton در کنار شوالیه ها استفاده کنید ( در مراحل ابتدایی ) تا امکان از بین بردن تاج پادشاهی برایتان مهیا شود.

 

بهترین استراتژی بازی با نیروی Bomber ؟بازی کلش رویال Clash Royale
 - چی جوری

بمب افکن می تواند به عنوان نیروهای دفاعی استفاده شود، در نظر گرفتن اسکلت، ارتش اسکلت، اجنه و نیزه اجنه.
آسیب خیلی شدیدی به برج میزند.

 

 

بهترین استراتژی بازی با نیروی Giant ؟برقراری تعادل در عرشه (Deck) بازی Clash Royale
 - چی جوری

پر کردن اردوگاه با ترکیب غول ها و کمانداران یک استراتژی ایده آل است . آنها با هم می توانند به راحتی بیس دشمن را با خاک یکسان کنند. در حالی که آرچر ها در حال نابودی سازه های رقیب هستند غول ها را برای نابود سازی برج های دفاعی حریف بفرستید.
در ابتدای حمله چند غول را در نزدیکی خمپاره انداز ها و برج های جادوگر بفرستید. به محض اینکه خمپاره انداز ها شروع به آسیب رسانی به غول ها کردند تعداد قابل نیازی دیوار شکن را برای حمایت از غول ها بفرستید تا بتوانند از دیوار ها رد شده و کار خمپاره انداز ها را یکسره کنند. به محض اینکه ماموریت غول ها به اتمام رسید ( انهدام خمپاره انداز ها و برج های جادوگر) نیرو های ضعیف تر از لحاظ جسمانی همانند جن ها و آرچر ها را به میدان نبرد بفرستید. غول ها سلامتی بالایی دارند اما بسیار کند حرکت می کنند و همین نقطه ی ضعف آنها باعث کاهش قدرت هجومی آنها می شود به همین دلیل بهتر است غول ها به طور گروهی رها شوند و برای پشتیبانی شان از ” فرشته ی شفا دهنده ” استفاده شود.
البته باید توجه داشت که شفا دهنده در مقابل ضد هوایی های حریف بسیار آسیب پذیر است .
اگر چند عنصر دفاعی رقیب در نزدیکی همدیگر قرار گرفته باشند ، به طوری که همزمان توانند به سمت غول ها شلیک کنند به راحتی می توانند غول ها را از پای در بیاورند.
در مجموع غول ها به دلیل سلامتی بالاتری که دارند نیرو های انحرافی بهتری نسبت به بربر ها هستند .

بهترین استراتژی بازی با نیروی Balloon ؟تاکتیک ها و استراتژی های Clash Royale - چی جوری

مانی که به قبیله ی دشمن یورش می برید زمان برای شما محدود است .توصیه می شود در صورت تمایل برای استفاده از بالن ها قبل از آنکه آنها را به میدان نبرد بفرستید تمام ضد هوایی های دشمن را از سریعا از کار بیاندازید(برج جادوگر ، برج کماندار و ضد هوایی) مراقب قلعه ی حریف هم باشید. در صورتی که دشمن کماندار،مینیون ، جادوگر یا اژدها در قلعه ی خود داشته باشد به راحتی و خیلی سریع می تواند بالن را منحدم کند.

گروه های پنج تایی یا بیشتر بالن ها معمولا به راحتی یک برج کماندار را پایمال می کنند . در صورتی که از تیر راس ضد هوایی رای رقیب در امان باشند به طور تقریبی ۹ بالن می توانند تماما قبیله ی دشمن را تخریب کنند.

اگر در یک تهاجم زمان و اکسیر برایتان اولویت ندارد پیشنهاد می شود قبل از اینکه بالن را به میدان بفرستید یک اژدها را رها کنید. اژدها به دلیل قدرت جسمانی بالایی که دارد نقش انحرافی را ایفا می کند. اژدها را به سمت ضد هوایی ها بفرستید و به این ترتیب از بالن ها محافظت کنید . ( در این استراتژی اژدها در مقابل ضد هوایی نقش غول در مقابل خمپاره انداز را ایفا می کند)

میتوان از خود بالن ها برای حمله به ضد هوایی ها استفاده کرد اما در صورت این اقدام باید توجه داشت فاصله ای که بالن را رها می کند باید بسیار نزدیک به اهداف باشد در غیر این صورت خیلی زود از بین می روند.

اگرچه سرعت بسیار پایینی دارند اما قدرت تخریبی بالن ها تحسین بر انگیز است! یک گزینه ی خوب برای ارتقا سرعتشان حمایت از آنها به وسیله ی ” طلسم خشم” است.

برخی از کاربران فراموش میکنند ضد هوایی را در قبیله ی خود مستقر کنند. هجوم به وسیله ی بالن ها ( و مینیون ها) به آنها نشان خواهد داد که سخت در اشتباهند!

بهترین استراتژی بازی با نیروی Baby Dragon ؟بازی کلش رویال Clash Royale
 - چی جوری

هرنیروی توانایی مقابله با Baby Dragon را نخواهد داشت مگر آنکه نیروهای تیرانداز و هوایی دشمن به صورت متمرکز در نقطه ای جمع شده باشند تا بتوانند Baby Dragon را از پای در آورند. Baby Dragon شبیه به دراگون در بازی کلش او کلنز است که مقداری توسعه یافته است و برخی ویژگی های جدیدتر به آن اضافه شده است.

بهترین استراتژی بازی با نیروی Barbarians ؟ تاکتیک ها و استراتژی های Clash Royale - چی جوری

معمولا برای حمایت از بربرها از آرچر و جاینت استفاده می‌شود.
بازیکن‌ها معمولا برای این‌که تعداد زیادی از بربرها به وسیله شلیک مورتار یا ویزاردتاور نابود نشوند آن‌ها را در زمین بازی پخش می‌کنند.
گاهی اوقات نیز تعداد زیادی از بربرها برای از بین بردن سریع هر چه در سر راهشان است موثر هستند.انتخاب بین هجوم به صورت گروهی یا پراکنده که در بالا ذکر شد، بربر و نیروی تهاجمی آن را متعادل کرده است.
علاوه بر قدرت کشنده‌ای که مورتار روی بربرها دارد، با هر شلیک آن‌ها را ۲ کاشی به عقب برمی‌گرداند.
یکی از استفاده‌های دیگری که بازیکنان از این نیرو می‌کنند این است که یکی از آن‌ها را به زمین دشمن می‌فرستند تا از نیروی داخل قلعه کلن او با خبر شوند. این موضوع درباره پیدا کردن تله‌ها و بمب‌ها نیز صدق می‌کند.
یکی از نکاتی که درباره بربرها وجود دارد این‌ است که ۵ واحد از آن‌ها که فضایی به اندازه یک جاینت اشغال می‌کنند. اگرچه فقط ۷۵ درصد از سلامتی جاینت هم سطح خود (تا سطح ۵) را دارد اما حدود ۴ برابر قدرت تخریب بیشتری دارد. همانطور که پیش از این هم گفته شد این استراتژی زمانی موثر است که خطر ساختمان‌های دفاعی مانند مورتار و ویزاردتاور که به صورت گروهی ضربه می‌زنند، این گروه از بربرها را تهدید نکند.
بربرها برای تخریب ساختمان‌هایی مثل کلبه کارگرها نیز استفاده می‌شود. ساختمان‌هایی که معمولا در چهار گوش روستا قرار می‌گیرند تا از تخریب ۱۰۰ درصد روستا جلوگیری کنند.
اگر مورتارها بی‌دفاع و بدون دیوارچینی باشند،‌ حتی یک بربر هم می‌توان آن را نابود کند زیرا مورتارها نمی‌توانند به دشمنانی که نزدیک شان هستند شلیک کنند.
بربرها به همراه آرچر‌ها برای نابودی هیروهای بازی یعنی کینگ و کویین  موثر هستند زیرا هیروهای بازی می‌توانند همزمان فقط به یک دشمن حمله کنند در حالی که لشگر عظیمی از بربر و آرچر می‌توانند به راحتی هیروها را شکست دهند.
یکی از کاربردهای دیگری که بربر دارد این است که وقتی کینگ به سطح ۵ برسد این قابلیت را پیدا می‌کند تا با فعال کردن قابلیت خشم، بربرها نیز همراه کینگ به جنگیدن بپردازند.

برای دانلود آخرین نسخه از بازی کلش رویال (Clash Royale) به لینک زیر بروید :

Install on Google PlayInstall on iTunesClash Royale

 

آموزش های بیشتر در لینک های زیر:

 

 

 

 

 

 

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر