چجوری باید اینترنت گوشی را روشن کنیم؟ ، فعال سازی اینترنت داده GPRS در گوشی های هوشمند یا به قول برخی از کاربران گوشی ها اینترنت ۳G از موارد مهمی است که آموزش آن تنظیمات آن حتی برای کاربران حرفه ای نیز جالب و خواندنی است.

اگر بعد از انجام این تنظیمات مایل بودید نوع اتصال خود را به ۳جی (۳G) تغییر دهید به آموزش اتصال ۳G به اینترنت مراجعه کنید.

اینترنت داده گوشی موبایل

اولین قدم برای فعال کردن اینترنت دریافت تنظیمات از اپراتور تلفن همراه است، در اولین قدم شما باید درخواست دریافت تنظیمات اینترنت GPRS را از اپراتور سیم کارت خود درخواست کنید.

تنظیمات همراه اول

این درخواست در اپراتور همراه اول و ایرانسل متفاوت است، برای دریافت تنظبمات اینترنت سیم کارت های همراه اول بهترین راه مراجعه به سایت خود همراه اول است شما با وارد کردن شماره سیم کارتتان در آدرس www.mci.ir/gprs-and-mms-settings درخواست ارسال تنظیمات اتصال را به همراه اول ارسال می کنیم.

تنظیمات مانند یک پیام به شما ارسال می شود و در گوشی شما قابل ست شده است ، اگر این روش جواب گوشی شما نبود در پایان این مطلب روش تنظیم دستی را برای شما آموزش می دهیم.

ضمنا شما برای فعال سازی اینترنت سیم کارت همراه اول باید از با ارسال کد #۱*۳*۲*۱۱۱* اینترنت همراه اول را فعال کنید. همچنین می توانید یک پیامک خالی هم به ۸۰۸۸ بفرستید تا تنظیمات گوشیتان برای شما ارسال شود.

تنظیمات ایرانسل

برای دریافت تنظیمات سیم کارت ایرانسل باید با ارسال کد #۶*۳*۱۳۰* تنظیمات را دریافت کنید. اگر رمزی از شما خواسته شد ۱۲۳۴ را بزنید.

اگر روش بالا جواب نداد باید تنظیمات را دستی انجام دهید

تنظیمات دستی اینترنت همراه

در تلفن های اندرویدی باید به settings یا تنظیمات بروید

سپس وارد قسمت Wireless & networks بشوید

وارد قسمت Mobile networks شوید ! دقت کنید در گوشی ها و ورژن های مختلف شاید کمی مسیر متفاوت باشد ، اما در نهایت باید به قسمتی با نام Access Point Names یا APN یا APN ها و یا نقاط دستیابی برسید.

شما باید یک نقطه دستیابی بسازید ! که طبق آن به اینترنت دسترسی داشته باشید!

باید روی قسمت منو کلیک کنید! اگر از گوشی های قدیمی تر استفاده می کنید دکمه منو به صورت سخت افزاری روی گوشی و به صورت سه خط افقی روی هم هست اما در گوشی های جدید تر در بالای صفحه یک علامت سه نقطه وجود دارد

روی آن بزنید و یک نقطه دستیابی جدید و یا new apn بسازید!

ایرانسل

خب حال باید این نقطه دستیابی را جوری تنظیم کنید که به اینترنت همراه اول و یا ایرانسل دسترسی پیدا کنید.

Name : Irancell_GPRS
APN : mtnirancell
Proxy : 10.131.26.138
Port : 8080

باقی موارد بدون تغییر باشد.

دقت کنید که گزینه name اختیاری است و نام دلخواه برای apn خود می گزارید! حال کافیست این apn ساخته شده را فعال کنید!

همراه اول

Name:MCI_GPRS
Apn:mcinet
P*roxy:192.168.194.073
Port:8080

پس از این کافی است از تنظیمات موجود در روشن کردن داده های همراه ، براحتی از مسیر زیر شما خواهید توانست تنظیمات مورد نظر را فعال کنید.

setting -> wireless&network -> mobilenetworks -> data enable

 

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.