حتما برای شما هم پیش آمده که، برای رفتن به جایی عجله داشته اید و از طرفی هم منتظر هستید تا آیفون خود به حد قابل قبولی از شارژ باتری برسد. چه کار می توان کرد تا آیفون شما سریع تر شارژ شود.


 

استفاده از شارژر آیپد بجای آیفون

اگر در کنار آیفون خود یک آییپد نیز دارید، از شارژر آن استفاده کنید. شارژر گوشی های آیفون ۵ وات می باشند و شارژر آیپد ۱۰ و یا ۱۲ وات می باشد و این بدین معناست که گوشی شمای دو برابر زود تر شارژ می شود. البته باید به این نکته دقت کنید که نباید همیشه از این روش استفاده کنید، که باعث پایین آمدن بازدهی باتری و به مرور خرابی آن می شود.

شارژ سریع باتری در آیفون
 - چی جوری

فعال کردن حالت پرواز (Airplane Mode)

هنگامی که گوشی شما در حالت عادی قرار دارد سرویس هایی بصورت فعال وجود دارند که حتی با اینکه شما از آن ها استفاده نمی کنید، باتری مصرف می کنند. با فعال کردن حالت پرواز بسیاری از این سرویس ها غیرفعال می شوند. پس در دومین گام اقدام به فعال سازی حالت پرواز کنید.

۵ ترفند برای افزایش سرعت شارژ آیفون - چی جوری

گوشی خود را خاموش کنید

همانطور که در گام پیش گفتیم با فعال کردن حالت پرواز گوشی، بسیاری از سرویس های آن غیرفعال می شود، اما بالاخره گوشی روشن می باشد و همچنان برخی از سرویس های آن همچنان فعال می باشد. خاموش کردن گوشی به طرز قابل توجهی زمان شارژ شدن را کاهش می دهد.

شارژر سریع آیفون - چی جوری

شارژ کردن در محیط سرد

یکی از پارامترهایی که در شارژ شدن گوشی تاثیر دارد دما است. اگر از شارژری با قدرت بیشتر برای شارژ کردن آیفون خود استفاده کنید، خواهید دید که گوشی شما بسیار داغ می کند، البته این افزایش دما در شارژر خود گوشی نیز مشاهده می شود. پس اگر گوشی در یک محیط  خنک باشد هم در عمر باتری و هم در سرعت شارژ شدن موثر است. لازم نیست گوشی خود را داخل یخچال قرار دهید، سنگ و یا سرامیک ها معمولا خنک می باشند!

غیرفعال کردن برنامه های غیرضروری

اگر در بخش Settings وارد گزینه ی Battery شوید خواهید دید که کدام یک از برنامه ها بیشترین استفاده از باتری گوشی شما را کرده اند. پس اگر نمی توانید گوشی خود را خاموش کنید و یا در حالت پرواز قرار دهید، این برنامه ها را ببنیدد و در مدت شارژ از آنها استفاده نکنید.

افزایش سرعت شارژ آیفون
 - چی جوری

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر