داشتن نسخه پشتیبان از گوشی و اطلاعات گوشی کاری است معقولانه که باید هر فردی آن را انجام دهد، با ما همراه باشید تا نحوه بک آپ گیری از آیفون، آیپد و آیپاد را به شما آموزش دهیم.


افراد بسیاری هستند که اطلاعات گوشی خود را از دست می دهند و همه روزه نظر ها و ایمیل های زیادی را برای ریکاوری گوشی دریافت می کنیم، اما اگر همیشه یک نسسخه پشتیبان از گوشی یا تبلت خود داشته باشید دیگر نیازی به ریکاوری نمی باشد.

بک آپ گرفتن از آیفون از طریق iCloud

اگر کامپیوتر ندارید و برای گرفتن نسخه پشتیبان تنها یک گوشی دارید، باید از سرویس iCloud اپل استفاده کنید. در گوشی های 16 گیگابایتی اطلاعات  زیادی وجود ندارد و با 5 گیگابایت فضایی که اپل به شما می دهد می توانید نیاز خود را برطرف کنید، اما برای فضای بیشتر اپل برای 1 دلار در ماه فضای 50 گیگابایتی را به شما اختصاص می دهد.

برای فعال کردن سرویس فضای ابری (iCloud) اپل گام های زیر را سپری کنید :

 1. به Settings بروید، نام خود را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد، این گزینه را لمس کنید و سپس به iCloud و بعد از iCloud Backup بروید.
 2. حال گزینه iCloud Backup را لمس کنید تا به رنگ سبز درآید.
 3. اگر همین الان قصد گرفتن نسخه پشتیبان را دارید، بر روی Backup Now ضربه بزنید.

در این حالت از بک آپ گیری iCloud ابتدا از فایل های مهم شما مانند اطلاعات اکانت ها، سند ها، مخاطبین و . . شروع  می کند. در حالتی که دستگاه iOS قفل، در حال شارژ و یا اتصال به وای فای داشته باشد، بصورت خودکار بک اپ گیری می کند.

بک آپ گرفتن در iCloud راحت است، نیاز به کامپیوتر ندارد و در مجموع شما کاری انجام نمی دهید و بصورت خودکار پشتیبان گیری را انجام می دهد.

همچنین هنگام تعویض گوشی با قرار دادن اپل آیدی بر روی گوشی جدید، بصورت خودکار اطلاعات را بازیابی می کند.

 

بک آپ گرفتن از آیفون از طریق iTunes

بک آپ گرفتن از طریق iTunes  یکی از بهترین روش های ممکن برای گرفتن نسخه پشتیبان از آیفون و یا آیپد می باشد. در این روش شما از تمامی اطلاعات بصورت کامل بک آپ می گیرید، مانند بازی و برنامه ها، آهنگ ها و . . .

در این روش شما نیاز دارید تا حتما بک کامپیوتر داشته باشید و برنامه iTunes بر روی آن نصب باشد.

برای بک آپ گرفتن از طریق iTunes گام های زیر را سپری کنید:

 • آیفون، آیپد و یا آیپاد خود را از طریق کابل به کامپیوتر خود متصل کنید.
 • برنامه iTunes را باز کنید (البته ممکن است هنگام اتصال گوشی برنامه بصورت خودکار باز شود.).
 • قفل گوشی خود را باز کنید.
 • پیامی بر روی صفحه نمایان می شود، گزینه Trust را لمس کنید.
 • پس از باز کردن برنامه Trust، بر روی آیکون کوچک گوشی در گوشه سمت چپ، و بالای برنامه کلیک کنید

گرفتن نسخه پشتیبان (بک آپ – Backup) از آیفون، آیپد، آیپاد - چی جوری

 • در بخش Backups بر روی This computer کلیک کنید.
 • بر روی Back Up Now کلیک کنید تا بک آپ گیری از دستگاه را شروه کند.
 • پس از اتمام بک آپ برای بررسی فایل بک آپ خود به آدرس iTunes > Preferences > Devices بروید. گزینه Preferences در منو Edit قرار دارد.

شما می توانید گزینه Automatically sync when the iPhone is connected را فعال کنید تا هربار که دستگاه خود را به کامپیوتر متصل می کنید، بصورت خودکار اقدام به گرفتن نسخه پشتیبان کند.

همچین شما می توانید با فعال کردن گزینه Sync with this iPhone over Wi-Fi اقدام به بک آپ گیری بصصورت وایرلس کنید، اما در این روش باید کامپیوتر و گوشی شما به یک مودم اتصال داشته باشد و همزمان کامپیوتر و گوشی روشن و برنامه آیتونز در حال اجرا باشد.

 

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر