فروش گوشی قدیمی ساده است، یک روند ساده دارد. افراد هنگام فروش گوشی کارهایی را انجام می دهند مانند پاک کردن اطلاعات اما آیا همه می دانند که باید دقیقا چه کارهایی را انجام دهند.

 

گام اول : گرفتن نسخه ی پشتیبانی

در ابتدا از تمامی اطلاعات مهم گوشی خود نسخه ی پشتیبان بگیرید. عکس ها، فیلم ها، اسناد، و دانلود هایی که انجام داده اید. حتی برای برخی تاریخچه ی تماس ها و متن پیام ها نیز بسیار مهم است. خوشبختانه راه ساده ای برای اینکار وجود دارد.

برای گرفتن نسخه ی پشتیبان یا همان بک آپ از تصاویر و ویدئو ها بهترین چیز، سرویس عکس گوگل (Google Photos) می باشد.

Install on Google PlayGoogle Photos

توسط این سرویس، عکس ها و فیلم های شما در اکانت گوگل شما ذخیره می شود. متاسفانه در این سرویس اطلاعات شما در نسخه و سایز اصلی ذخیره نمی شوند و شما برای استفاده کامل از سرویس باید اکانت پرمیوم خریداری کنید اما این سرویس برای دارندگان گوشی های پیکسل بدون محدود و رایگان است.

شاید شما به اینطور سرویس ها اطمینان نداشته باشید و یا دوست نداشته باشید که یکبار تمامی اطلاعات خود را آپلود و باردیگر آن را دانلود کنید. پس می توانید گوشی را از طریق کابل به سیستم متصل کرده و بصصورت آفلاین از اطلاعات خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. از پیام های خود که حجم بالایی را ندارند میتوانید از سرویس های گوکل استفاده کنید و از پیام های خود در اکانت جیمیل خود نسخه ی پشتیبان بگیرید.

گام دوم : Encrypt یا پنهان کردن اطلاعات

شااید در نگاه اول این کار کمی عجیب به نظر برسد اما باید بگویم که اصلا اینطور نیست. یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم ریکاوری اطلاعات است. اگر شما گوشی را فکتوری ریست نیز بکنید، بسته به نوع ریکاوری و زمانی که اطلاعات در گوشی بوده اند احتمال ریکاور شدن و بازگشت اطلاعات وجود دارد. حتی این امکان وجود دارد که اطلاعات بصورت کامل پاک نشوند.

برای مخفی کردن اطلاعات به تنظیمات و سپس بخش Security بروید. و بر روی Encrypt phone ضربه بزنید.

نکته : دقت داشته باشید که برای اینکار گوشی شما نباید روت شده باشد، برای مخفی کردن اطلاعات از این طریق گوشی خود را unroot کنید در غیر اینصورت تضمینی برای پاک یا ماندن اطلاعات شما نیست.

اینکار بسته به مقدار اطلاعات و قدرت سخت افزاری گوشی شما ممکن است یک ساعت و یا بیشتر طول بکشد، پس حتما گوشی شما بالای ۸۰% شارژ باتری داشته باشد.

این کار اطلاعات خود گوشی را مخفی می کند اما در مورد رم خارجی، به گوشی شما بستگی دارد و تمامی گوشی ها مخفی کردن رم جانبی گوشی را پشتیبانی نمی کند.

در بخش بعدی هشدار ها به شما داده می شود واینکه در پایان اینکار چه تغییراتی اعمال می شود.

پس از پایان عملیات گوشی شما ریبوت می شود

گام سوم : Unenroll و یا لغو ثبت نام نسخه ی اندروید بتا

اگر شما دارای یکی از گو شی های نکسوس و یا پیکسل می باشد و اقدام به نصب نسخه ی اندروید بتا کرده اید، حتما اقدام به لغو نصب یا Unenroll اندروید گوشی خود کنید. دلیل انجام اینکار گره خوردن اکانت گوگل شما در این حالت با گوشی است و تا زمانی که اقدام به لغو نصب نکنید نمی توانید اکانت گوگل خود را از حالت همگام سازی خارج کنید.

برای انجام اینکار Android Beta website را در گوگل جستجو کنید و پس از وارد کردن جمیل و رمز عبور، بر روی Unenroll Device کلیک کنید.

اینکار اندروید گوشی شما را به آخرین نسخه ی پایدار باز می گرداند و پس از آن گوشی شما را فکتوری ریست می کند که در این آموزش کار خوبی به نظر می رسد.

گام  چهارم : فکتوری ریست کردن کامل گوشی

بعد از طی کردن گام های بالا نیاز دارید که تمامی اطلاعات گوشی را پاک کنید. اگر بهمراه گوشی می خواهید رم خود را برندارید، پس رم گوشی را نیز باید فکتوری ریست کرد.

برای انجام اینکار به مسیر Settings > Backup and Reset > Factory Data Reset > Reset بروید.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر