شما ممکن است متوجه این شده باشید که پیام های شما در آیفون سبز می باشند و برخی اوقات پس زمینه ی این پیام ها آبی می شوند. این رنگ بندی چه معنی می دهند و چه اهمیتی دارند ؟


 

مسیج هایی با رنگ سبز پیام های معمولی می باشند اما پیام هایی که دارای پس زمینه ی آبی می باشند از طریق iMessage ارسال می شوند. iMessage  یک پرتوکل برای دستگاه های اپل است که در بستر اینترنت متن را ارسال می کند. اگر در دو دستگاه ساخت اپل، سرویس iMessage را فعال داشته باشند پیام های ارسالی شما بصورت آبی نمایش داده می شوند.

مزایای استفاده از iMessage

iMessage از اینترنت برای ارسال پیام استفاده می کند، برای همین برای شما هزینه ی ارسال اسمس ندارد. اما این تنها مزیت iMessage نیست، برای مثال iMessage  دارای وضعیت دریافت یا همان delivery پیام می باشد. همچنین اگر شخص مقابل پیام را ببیند شما متوجه می شوید و در هنگام تایپ برای شما سه نقطه به معنی اینکه شخص مقابل در حال تایپ می باشد و این ویژگی ها درصورتی می باشد که شما به اینترنت متصل باشید.

آبی شدن پیام ها در آیفون
 - چی جوری

در iMessage شما می توانید پس زمینه ی چت خود را تغییر دهید و یا استیکر هایی که تنها برای این سرویس می باشد استفاده کنید.

سبز کردن متن پیام ها در آیفون - چی جوری

بعلاوه iMessage به شما اجازه می دهد تا فایل های حجیم را براحتی ارسال کنید. در ارسال MMS شما تنها چندین مگابایت می توانید ارسال کنید اما در iMessage شما قابلیت ارسال فایل تا 100 مگابایت را خواهید داشت. ایین بسیرا نسبت به MMSکه نهایتا قابلیت راسال 3 مگابایت را دارید،دارد. iMessage همچنین به خوبی از چت گروهی پشتیبانی می کند اگر چه برای دستگاه ها غیر iOS ممکن است به خوبی نمایش داده نشود. در نهایت باید بگوییم که سرویس iMessage  بسیار خوب است و اگر می توانید از آن استفاده کنید.

چکار کنم اگر هیچ پیام آبی نمی‌بینم؟

اگر شما یک دستگاه اپلی دارید با فردی که از محصولات اپل استفاده می کند در حالت چت کردن از طریق اسمس هستید و هنوز پیام های آبی را مشاهده نمی کنید، به این معنی می باشد که iMessage شما فعال نیست. برای فعال کردن iMessage  مسیر Settings > Messages را سپری کنید.

آبی شدن پیام ها در آیفون
 - چی جوری

برای فعال شدن دایره ی رو به روی iMessage را لمس کنید. همچنین گزینه ای در آخر همین صفحه وجود دارد به نام Send as SMS برای مواقعی که شما و یا شخص مقابل به اینترنت وصل نیستید پیام بصورت معمولی و اسمس ارسال شود.

سبز کردن متن پیام ها در آیفون - چی جوری نکته : اگر متوجه شدید که پیام های شما بصورت آبی هستند و ارسال نمی شوند به معنی این است که شما به اینترنت متصل نیستید و اگر دیدید پیام هایی که شخص مقابل برای شما ارسال می کند بصورت سبز دریافت می شود به این معنی است که iMessage برای شخص مقابل فعال نیست و یا به اینترنت دسترسی ندارد و شما نیز باید بصورت معمولی اقدام به دریافت و ارسال پیام کنید.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر