ویندوز بصورت خودکار پوشه $GetCurrent و $SysReset را در روت درایو C و یا همان درایو ویندوز تشکیل می دهد. این پوشه ها گاهی چند گیگابایت از فضای پارتیشن شما را اشغال می کنند، اما واقعا چه هستند؟


 

این پوشه ها مخفی می باشند پس ابتدا گزینه ی نمایش فایل های مخفی را فعال کنید.

پوشه $GetCurrent چیست؟

$GetCurrent در جریان پروسه آپگرید ویندوز ایجاد می شود. این پوشه حاوی فایل های ثبت وقایع (log) درباره ی آپگرید ویندوز و اطلاعات نصب آنها می باشد. اگر ویندوز خود را به نسخه ی Creators Update ویندوز 10 ارتقاء داده باشید این فولدر بالای 3 گیگابایت حجم خواهد داشت، زیرا شامل فایل های باقی مانده ی آپگرید ویندوز می باشد.

اگر آپگرید های ویندوز را بصورت کامل نصب کرده اید، نیازی به اطلاعات این فولدر ندارید ودلیلی مبنی بر ذخیره ی این فولدر وجود ندارد و می توانید با اطمینان خاطر آن را حذف کنید.

البته این فولدر به همراه فایل های آن باید ظرف مدت ۳۰ روز بصورت خودکار حذف شوند، اما در مواردی دیده شده است که مدت ۳۰ روز سپری شده است و اتفاقی برای این پوشه نیفتاده است.

پوشه $GetCurrent و $SysReset چیست؟ آیا قابل حذف می باشند؟ - چی جوری

پوشه $SysReset چیست؟

$SysReset هنگامی که ریست کردن ویندوز با مشکل مواجه می شود ایجاد می شود. این فولدر حاوی اطلاعاتی است که هنگام ریست کردن اگر برای فایل های مهم ویندوز اتفاقی افتاد، قابل بازیابی باشند. اگر قبلا اقدام به ریست کردن ویندوز خود نکرده باشید، حجم این فولدر بسیار کم است و پاک کردن آن مشکلی در سیستم شما ایجاد نمی کند.

آیا پوشه $SysReset و $GetCurrent قابل حذف می باشند ؟

همانطور که در هر بخش و توضیحات پوشه ها گفتیم، هر دو  این پوشه ها قابل حذف می باشند و برای پاک کردن آن کافی است تا مراحل پاک کردن یک پوشه ی معمولی در ویندوز را طی کنید.

پاک کردن این پوشه ها موجب هیچ ضرری در ویندوز شما نمی شود و دقت داشته باشید که محتوای پوشه $GetCurrent قابل نصب نیست و تنها شامل فایل های Log می باشد و اگر می خواهید ویندوز را آپگرید کنید باید اقدام به دانلود مجدد آپدیت ها کنید.

پوشه $GetCurrent و $SysReset چیست؟ آیا قابل حذف می باشند؟ - چی جوری

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر