اگر از کاربران ویندوز باشید حتما با سطل آشغال یا همان Recycle Bin آشنایی دارید. هنگامی که شما فایل ها را پاک می کنید ابتدا به سطل آشغال ویندوز منتقل می شوند و اگر شما آن را پاک نکنید پس از مدتی از درایو ویندوز، فضای زیادی را اشغال خواهند کرد.


پاک کردن فایل های Recycle Bin و Temp ویندوز بصورت خودکار

بر روی ویندوز و سپس آیکون چرخدنده یا همان Settings کلیک کنید تا پنجره تنظیمات ویندوز فراخوانی شود. به بخش System بروید.

پاک کردن فایل های سطل آشغال ویندوز بصورت خودکار - چی جوری

در بخش سیستم بر روی Storage کلیک کنید. ابتدا گزینه Storage Sense را فعال کنید و سپس برای مشاهده تنظیمات بیشتر بر روی Change how we free up space کلیک کنید.

پاک کردن فایل های سطل آشغال ویندوز بصورت خودکار - چی جوری

در این بخش دو گزینه وجود دارد که با فعال کردن Delete temporary files that my apps aren’t using فایل های temp ویندوز پاک می شوند. فایل های temp همانطور که از اسم آن پیداست، فایل های موقتی می باشند که ویندوز و یا برنامه هایی که با آن ها کار می کنید ایجاد کرده اند و با پاک کردن آنها مشکلی برای ویندوز و یا برنامه های شما درست نمی شود.

گزینه دوم  یا Delete files that have been in the recycle bin for over 30 days مربوط به زمان بندی پاک کردن فایل های سطل آشغال یا Recycle Bin می باشد. با فعال کردن این گزینه هر 30 روز یکبار سطل آشغال شما بصورت خودکار پاک می شود.

همچنین می توانید با کلیک بر روی گزینه Clean now یکبار بصورت دستی فایل های سطل آشغال و فایل های موقتت ویندوز خود را پاک کنید تا در دفعات بعدی ویندوز این کار را بصورت خودکار انجام دهد.

پاک کردن فایل های سطل آشغال ویندوز بصورت خودکار - چی جوری

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر