هربار که شما از گوشی یا دوربین خود عکسی می گیرید، اطلاعات بسیاری از شما درون جزئیات عکس ذخیره می شود. توصیه ما به شما این است که قبل از به اشتراک گذاری عکس این اطلاعات را پاک کنید.

 

این اطلاعات شامل چه جزئیاتی می باشند؟

تنها با نگاه کردن به عکس این جزئیات برای شما نشان داده نمی شوند، اما اگر به بخش properties عکستان مراجعه کنید خواهید دید که اطلاعاتی درباره گوشی و حتی در برخی مواقع موقعیت مکانی عکس نیز درون آن وجود دارد.

بسته به این که این عکس چگونه بوجود آمده است، می تواند شامل اطلاعاتی مانند، فاصله کانونی، سرعت دوربین، تنظیمات فلش دوربین و اطلاعات بسیار دیگر را دارا باشد.

چگونه این اطلاعات را پاک کنم؟

برای پاک کردن این اطلاعات در ویندوز ، بر روی عکس مورد نظر کلیک راست کرده و سپس گزینه Properties را انتخاب کنید.

پاک کردن اطلاعات شخصی از روی عکس ها - چی جوری

به تب Details بروید و هرآنچه اطلاعات در مورد آن عکس وجود دارد را خواهید دید.

پاک کردن اطلاعات شخصی از روی عکس ها - چی جوری

اگر دقت کنید در زیر این بخش گزینه ای وجود دارد با عنوان پاک کردن خصوصیات و اطلاعات شخصی  – Remove Properties and Personal Information اگر بر روی این گزینه کلیک کنید دو گزینه برای شما به نمایش در می آید :

پاک کردن اطلاعات شخصی از روی عکس ها - چی جوری

روش اول ساخت یک کپی از تمامی اطلاعاتی که می خواهید پاک کنید، است. این روش از این جهت که شاید بعدا این اطلاعات را برای خودتان بخواهید مفید است.

راه دوم تخریب پذیرتر است که با انتخاب این گزینه تمامی اطلاعات عکس پاک می شود و دیگر کپی درکار نیست البته دست شما برای این که کدام یک از این اطلاعات پاک شود باز است.

پس از انتخاب یکی از گزینه های پاک کردن، بر روی OK کلیک کنید.

همچنین شما می توانید این اطلاعات را ویرایش کنید و چیزی که می خواهید بجای آن ثبت کنید و یا اطلاعات جدیدی به آن اضافه کنید.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر