ویندوز بالا نمی آید!! و یک نوار آبی رنگ مرتبا پر می شود!! این جمه ایست که بار ها از افراد مختلفی شنیده ام! شاید گاهی اوقات وقتی رایانه خود را روشن میکنید متوجه می شود که کامپیوتر به جای بالا آوردن ویندوز وارد محیط دیگری شده که یک نوار مرتبا پر می شود و شما را منتظر نگه داشته! شما در واقع وارد محیط ریکاوری شده اید و ویندوز اتوماتیک از قسمت ریکاوری برای خود گزینه Startup Repair را انتخاب کرده و درحال تعمیر خود می باشد.

 

ویندوز بالا نمی آید!! و یک نوار آبی رنگ مرتبا پر می شود!! - چی جوری

اگر در مورد محیط ریکاوری اطلاعی ندارید به مطلب آموزشی بررسی امکانات System Recovery در ویندوز ۷ مراجعه کنید

 

چرا سیستم من وارد Startup Repair می شود؟

به هر حال با هر اتفاقی و به هر دلیلی فایل های سیستمی ویندوز شما دچار آسیب شده که عمدتا یه خاطر خاموش کردن یا ریست کردن نگهانی رایانه بوده و هست.

 

واقعا چه اتفاقی افتاده؟

با دیدن این صحنه اغلب اوقات جای نگرانی نیست! و ویندوز به خوبی با اجرای Startup Repair خود را تعمیر کرده و فایل های سیستمی را به شکل روز اول خود باز می گرداند.

اگر با تصویر زیر رو به رو شدید باید از System Restore استفاده کنید برای اینکار اگر قبلا یک نقطه ایجاد کرده باشید(آموزش ایجاد یک نقطه بازیابی system restore) به راحتی میتوانید به آن نقطه باز گردید گاهی اوقات هم ویندوز خودش نقاطی ایجاد کرده و اگر Restore را بزنید خودش ادامه ی کار ها را انجام میدهدویندوز بالا نمی آید!! و یک نوار آبی رنگ مرتبا پر می شود!! - چی جوری

اما گاهی اوقات هم این تلاش بی فایده بوده و باید به فکر چاره ای دیگر باشید…

 

مشکلم با Startup Repair حل نشد! چکنم؟!؟

به لینکی که در ابتدای مطلب اشاره کردم مراجعه کنید، امکانات دیگری هم در محیط ریکاوری وجود دارد می توانید از آن استفاده کنید. بلکه حداقل فایل های خود را که در درایو C هستند را نجات دهید….

درباره نویسنده

سید حامد موسوی

مهندس برق - مخابرات و در زمینه های طراحی مدارت الکترونیکی ، مخابراتی، برنامه نویسی چند رسانه ای ، طراحی وب ، اندروید ، نریشن و گرافیک فعالیت دارم.

متن نظر