ما از دستگاه های دیجیتال زیادی استفاده می کنیم که یکی از مهمترین آنها گوشی های هوشمند هستند. وقتی شما گوشی خود را عوض می کنید، لازم دارید تا برخی از اطلاعاتتان مانند مخاطبین، عکسها ، فیلم ها، و برنامه هایتان به گوشی جدید منتقل شود.


 

آییفون به آیفون

اگر گوشی قبلیتان نیز یکی از محصولات شرکت اپل بود، کارتان راحت تر است. اگر گوشی قبلی شما یک دستگاه اندرویدی بوده است این بخش را رد کنید.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون
 - چی جوری

برای انجام اینکار باید از دستگاه قدیمی خود توسط آیتونز (iTunes ) یک نسخه پشتیبان (backup) بگیرید و آن را به گوشی جدید منتقل کنید. شما می توانید از سایت خود اپل اقدام به دانلود و نصب آخرین نسخه ی آیتونز کنید.

گرفتن نسخه پشتیبان از دستگاه قدیمی

پس از دانلود و نصب آیتونز، گوشی قدیمی خود را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کنیدو بر روی آیکون device در گوشه ی سمت چپ و بالا کلیک کنید.

به بخش Summary رفته و سپس بر روی Backup کلیک کنید. حالت Backup را بر روی This Computer قرار دهید و سپس بر روی گزینه ی Backup Up Now کلیک کنید.

منتقل کردن اطلاعات گوشی های قدیمی به آیفون جدید - چی جوری

منتظر بمانید تا عملیات بک آپ گیری به اتمام برسد.

گوشی قدیمی خود را گم کرده اید ؟

اگر گوشی قبلی خود را گم کرده اید و یا به سرقت رفته است، این امکان وجود دارد که اطلاعات شما از بین نرفته باشد. برای بررسی اینکه  چه اطلاعاتی از گوشی قبلی شما موجود می باشد، آیتونز را باز کنیدو به Preferences > Devices بروید.

در این بخش از برنامه نسخه های پشتیبان مختلف نشان داده می شود. این بخش را بررسی کنید و در صورت وجود نسخه ی پشتیبان از گوشی که دیگر وجود ندارد، اقدام به ریستور یا بازگردانی اطلاعات بر روی دستگاه جدید کنید.

فعال سازی و بازگردانی بر روی آیفون جدید

بعد از بک آپ گرفتن از گوشی قدیمی، آیفون جدید خود را به کامپیوتر متصل کنید، آیتونز را باز کرده و به در هنگام شروع به آیتونز بگویید که این یک دستگاه جدید است.

بعد از اتصال دستگاه جدید، باید اقدام به بازگردانی نسخه ی پشتیبان (Restore Backup) کنید، و کمی منتظر بمانید تا کامپیوتر کارش را انجام دهد.

منتقل کردن اطلاعات گوشی های قدیمی به آیفون جدید - چی جوری

نکته : اگر iOS گوشی  جدید شما پایین تر از گوشی قبلی شماست، شما باید نسب به بروزرسانی سیستم عامل گوشی اقدام کنید. برای انجام اینکار به آدرس Settings > General > Software Update بروید و سپس تمامی اطلاعات گوشی را از آدرس Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings پاک کنید. در آخر دوباره اقدام به بازگردانی اطلاعات کنید.

اندروید به آیفون

اگر می خواهید از سرزمین اندروید با آبنبات هایش به به سرزمیش پر از سیب اپل بگذارید، باید برنامه ی Move to iOS را بر روی گوشی اندرویدی دانلود و نصب کنید.

Install on Google PlayMove to iOS

نکته : دقت داشته باشید بسته به اطلاعات شما اینکار ممکن است زمان بر باشد، پس از اینکه گوشی ها در حین عملیات انتقال روشن بمانند مطمئن شوید.

این برنامه اندروید ۴ به بالا را پشتیبانی می کند. توسط این  برنامه شما می توانید contacts, message history, photos and videos, bookmarks, email accounts, calendars را به گوشی جدید خود منتقل کنید.

منتقل کردن اطلاعات گوشی های قدیمی به آیفون جدید - چی جوری

انتقال اطلاعات

گوشی جدید خود را روشن کنید و گام های تنظیمات اولیه را تا پس از بخش Apps and Data طی کنید. اگر بطور تصادفی این گام  را رد کردید،شما باید گوشی خود را ریست فکتوری کنید، برای انجام اینکار به آدرس Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings بروید.

گزینه ی Move Data from Android را انتخاب کنید و بر روی Continue ضربه بزنید و تا نمایان شدن کد 10 رقمی صبر کنید. این کد را بر روی گوشی قدیمی اندروید خود نیز وارد کنید و بر روی Continue ضربه بزنید. در این لحظه ی آیفون شما یک بستر امن بی سیم () برای انتقال اطلاعات بوجود می آورذ.

انتقال اطلاعات از گوشی اندروید به آیفون - چی جوری

بعد از اتصال دستگاه ها، شما باید انتخاب کنید که  دوست دارید چه اطلاعاتی منتقل شود، و پس از انجام اینکار بر روی Next ضربه بزنید. اگر قصد فروش گوشی اندرویدی خود را دارید، آموزش کارهایی که باید قبل از فروش گوشی اندرویدی انجام دهید را مطالعه کنید.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر