قرار دادن عکس پس زمینه در چند مانیتور ها، در ویندوز ۸ یک ترفند کوچک داشت اما این قابلیت در ویندوز ۱۰ برای افراد مبتدی کمی مخفی است. اما همچنان وجود دارد،اگر بدانید کجا را باید جستجو کنید.


 

 

برای قرار دادن یک عکس بعنوان پس زمینه در ویندوز ۱۰ شما دو راه متفاوت دارید. در ابتدا تصویر پیشفرض ویندوز ۱۰ قرار دارد. این عکس بسیار زیباست اما پس از مدتی کمی کسل کننده می شود. برای همین بیایید تا عوضش کنیم!

قرار دان چندین عکس بعنوان پس زمینه در ویندوز 10
 - چی جوری

راه آسان اما ناقص برای قرار دادن عکس های پس زمینه ی جدا برای هر مانیتور

این راه آسان ترین راه موجود می باشد. مطمئنا خیلی ها بریا تغییر تصویر پس زمینه از این روش استفاده می کنند. ابتدا بصورت دستی و به تعداد مانیتور های خود عکس ها را با استفاده از کلید Ctrl و کلیک انتخاب کنید. بر روی عکسی که می خواهید بر روی مانیتور اصلی شما باشد کلیک راست کرده (برای مشخص کردن مانیتور اصلی می توانید به مسیر Settings > System > Display menu رفته و مانیتور اصلی خود را تغییر دهید اما اینکار خیلی ضروری نمی باشد) و سپس بر روی گزینه ی Set as desktop background کلیک کنید.

عوض کردن عکس پس زمینه ی ویندوز
 - چی جوری

خواهید دید که هر کدام از عکس ها در یکی از مانیتور ها بعنوان عکس پس زمینه انتخاب شده اند. همانطور که در زیر مشاهده می کنید مانیتور اصلی ما، مانیتور وسطی می باشد که با کلیک بر روی عکس قرمز رنگ بعنوان پس زمینه ی این مانیتور انتخاب شد و عکس پس زمینه ی مانیتور های دوم و سوم بصورت تصادفی انتخاب شده است.

قرار دان چندین عکس بعنوان پس زمینه در ویندوز 10
 - چی جوری

همانطور که مشاهده می کنید این یک روش ناقص می باشد زیرا شما دخالتی در انتخاب عکس پس زمینه ی مانیتورهای دوم و سوم (غیراصلی) ندارید. در این روش اگر عکس شما یک عکس واحد باشد که به سه تکه تقسیم شده، و هر عکس باید در جای خود قرار بگیرد، با مشکل مواجه می شوید. اگر عکس های شما دارای یک رزولوشن و یا سایز نباشد، عکس ها ثابت نمی مانند و هر ۳۰ دقیقه یکبار بصورت تصادفی در هر مانیتور جا به جا می شوند. این روش را بخاطر داشته باشید و تصور ما از ارائه ی این روش این بود که ممکن است افرادی این راه را (راه راحت) به روش دوم ترجیح بدهند. پس اگر بدنبال کنترل بیشتر بر رو.ی عکس های پس زمینه ی خود هستید، با ما همراه باشید.

روش پیچیده تر اما قوی برای قرار دادن عکس های پس زمینه ی جدا برای هر مانیتور

هنگام عرضه ی ویندوز ۸ یک قابلیت بسیار خوب برای چند مانیتوره ها وجود داشت و آن ابزاری در پنل مدیریتی برای مدیریت عکس های پس زمینه بود. متاسفانه این ابزار در ویندوز ۱۰ از بین رفته و شما باید با استفاده از ترفند به آن دست پیدا کنید.

اگر به مسیر Settings > Personalization > Backgrounds بروید خواهید دید که تنها می توانید یک عکس را به عنوان پس زمینه انتخاب کنید .

باری شروع در پنجره ی Run (برای فراخوانی از کلید ترکیبی Win+R استفاده کنید و سپس عبارت زیر را درون این پنجره کپی کرده و اینتر بزنید :

control /name Microsoft.Personalization /page pageWallpaper

باید پنجره ای مانند زیر برای شما باز شود.

قرار دادن عکس های پس زمینه ی جدا برای هر مانیتور - چی جوری

بر روی دکمه ی Browse کلیک کرده و فولدری که عکس های پس زمینه ی شما قرار دارد را انتخاب کنید.

عوض کردن عکس پس زمینهی مانیتورها در ویندوز 10 - چی جوری

پس از انتخاب پوشه ی عکس ها، خواهید دید که تمامی عکس های پس زمینه ی فولدر شما فراخوانی می شود. و شما میتوانید با کلیک بر روی هرکدام، عکس پس زمینه ی هرمانیتور را بصورت جداگانه انتخاب کنید. دقت داشته باشید که در ابتدا تمامی عکس های بارگذاری شده در حالت انتخاب شده می باشد، ابتدا آنها را از انتخاب خارج کنید.

عوض کردن عکس پس زمینهی مانیتورها در ویندوز 10 - چی جوری

برای تغییر عکس ها در یک مدت مشخص شده، در قسمت پایین صفحه Picture position یا همان موقعیت عکس را بر روی حالت Fill قرار دهید تا عکس با رزولوشون مانیتور شما تغییر کند.

عوض کردن عکس پس زمینه ی ویندوز
 - چی جوری

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر