نرم افزار پروتئوس یکی از محبوبترین شبیه سازهای رشته برق می باشد، ما در این بخش کتابخانه بورد های آردوینو را برای شما قرار داده ایم.

بورد های آردوینو با رابط کاربری ساده محبوبیت زیادی در بین الکترونیک کاران و برنامه نویسان این رشته پیدا کرده است. همانطور که شما هم می دانید یک مهندس در ابتدای شروع طراحی پروژه ای ابتدا آن را شبیه سازی می کند و پس از گرفتن نتایج تست اقدام به چاپ PCB و سرهم کردن بورد می کند.

یکی از بهترین نرم افزار های  شبیه سازی در بین مهندس های  برق، نرم افزار پروتئوس (Proteus) می باشد. متاسفانه این نرم افزار کتابخانه های مربوط به بورد های آردوینو را بصورت پیش فرض ندارد و شما باید آن را بصورت دستی به آن وارد کتید.

این کتابخانه شامل بوردهای آردوینو بصورت زیر است :

  • آردوینو مگا ۲۵۶۰ (Arduino Mega 2560)
  • آردوینو مگا ۱۲۸۰ (Arduino Mega 1280)
  • آردوینو مینی (Arduino Mini)
  • آردوینو نانو (Arduino Nano)
  • آردوینو پرو مینی (Arduino Pro Mini)
  • آردوینو یونو (Arduino Uno)

برای دانلود کتابخانه بر روی لینک رو به رو کلیک کنید :  دانلود کتابخانه آردوینو برای پروتئوس (Arduino Library For proteus)

برای وارد کردن این کتابخانه ها به نرم افزار پروتئوس، کافی است فایل را از حالت فشردهد خارج کرده و به آدرس زیر منتقل کنید :

C:\Program Files (x86)\Labcenter Electronics\Proteus 8 Professional\LIBRARY

البته دقت داشته باشید که ورژن پروتئوس من ۸ می باشد، پس اگر از ورژن ۷ یا پایین تر استفاده می کنید بجای عدد ۸ در آدرس باید ورژن برنامه شما باشد.

 

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

۱ نظر

متن نظر