مرورگرها در رساتیای مفید بودن، پس از هربار ورود به یک سایت همراه با رم عبور، به شما پیشنهاد ذخیره ی رمز و نام کاربری شما را می دهند تا در دفعات بعد، در وقت شما صرفه جویی شود.

اگر از افزونه های مدیریت رمز عبور مانند LastPass و یا ۱Password استفاده می کنیدو یا دوست دارید رمز های عبور شما تنها درون ذهنتان باشد این کار را انجام دهید. قبلا نیز در چی جوری همگام سازی اطلاعات انواع مرورگر و دسترسی به آن در هرجا را برای شما آموزش داده بودیم.

جلوگیری از پرسیدن مرورگر کروم برای ذخیره ی رمز عبور

گوگل کروم (Chrome) خود را باز کنید و به Settings و سپس بر روی گزینه ی Show advanced settings کلیک کنید. در زیر بخش Passwords and forms تیک گزینه ی Offer to save passwords with Google Smart Lock for Passwords را بردارید.

اگر بر روی Manage passwords کلیک کنید، می توانید مشاهده کنید که کدام یک از اکانت های شما در گوگل کروم (Chrome) ذخیره شده اند و در صورت دلخواه آنها را پاک کنید.

در گوگل کروم (Chrome) اندروید، آیفون و یا آیپد پس از باز کردن برنامه ی کروم (Chrome) به Settings بروید. سپس بر روی گزینه ی  Save Passwords ضربه بزنید و بر روی حالت خاموش یا Off قرار دهید.

شما در این قسمت اگر با ذخیره ی پسوردی موافقت کرده باشید خواهید دید، می توانید با ضربه بر روی گزینه ی Edit اقدام به مدیریت رمز های عبور کنید.

جلوگیری از پرسیدن مرورگر فایرفاکس برای ذخیره ی رمز عبور

مرورگر موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox) را باز کنید و به Options و سپس تب Security بروید. تیک گزینه ی Remember logins for sites را بردارید.

همچنین می توانید بر روی گزینه ی Saved Logins کلیک کرده و مشاهده کنید تا به الان چه رمز های عبوری از شما در مرورگر فایرفاکس ذخیره شده است.

 

جلوگیری از پرسیدن مرورگر سافاری برای ذخیره ی رمز عبور

در مرورگر سافاری (Safari) در مک بر روی Preferences کلیک کنید. به تب AutoFill بروید و تیک گزینه ی User names and passwords را بردارید. شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی Edit و یا رفتن به تب Passwords اقدام به ویرایش و یا پاک کردن پسور های ذخیره شده در مرورگر سافاری (Safari) کنید.

برای جلوگیری از پرسیدن ذخیره ی پسورد مرورگر سافاری (Safari) در آیفون و آیپد، مسیر Settings > Safari > AutoFill را طی کنید. گزینه ی Names and Passwords را غیرفعال کنید.

همچنین می توانید برای ویرایش پسورد های ذخیره شده در مرورگر سافاری (Safari) در آیفون و آیپد، به مسیر Settings > Safari > Passwords رفته و اغقدام به ویرایش موارد دلخواه کنید.

جلوگیری از پرسیدن مرورگر مایکروسافت ادج برای ذخیره ی رمز عبور

برای جلوگیری از درخواست ذخیره ی پسورد در مایکروسافت ادج (Microsoft Edge) در ویندوز ۱۰، ابتدا مسیر menu > Settings را طی کنید. در منوی تنظیمات به پایین صفحه بیایید و بر روی View advanced settings کلیک کنید. در صفحه ی جدید به پایین بیایید و در بخش Privacy and services و گزینه ی Offer to save passwords را بر روی خاموش یا Off قرار دهید.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی Manage my saved passwords لینک سایت هایی را که در مایکروسافت ادج (Microsoft Edge) ذخیره شده اند را ببینید و اقدام به ویرایش کنید.

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر