همانطور که همه می دانند هوشمند ترین و بهترین موتور جستجو گر دنیا گوگل می باشد. اگر بدنبال اطلاعات خاصی در یک وب سایت هستید و از طریق جستجوی مستقیم در آن مطلب مورد نظرتان را پیدا نمی کنید، نگران نباشید گوگل به شما کمک خواهد کرد.


برای جستجو در گوگل باید مدل زیر را رعایت کنید. به این صورت که ابتدا نام سایت مورد نظر را بصورت کامل بنویسید و سپس عبارتی که دنبال آن می گردید جستجو کنید.

site:chijoori.ir  اینستاگرام

در این مدل جستجو شما به گوگل می گویید که عبارت شما را تنها در سایتی که به آن اعلام می کنید جستجو کند.

جستجو در یک سایت با گوگل - چی جوری

چرا گوگل بهتر از جستجوی سایت است؟

گوگل سایت ها و پست هایشان را تک به تک به همراه متن پست بررسی میکند. هنگامی که شما عبارتی را در سایت جستجو می کنید موتور جستجوگر سایت ها (همه اینطوری نیستند ولی اغلب همین می باشند) تنها عنوان و کلید واژه های سایت را بررسی میکنند اما از آنجایی که گوگل قبلا کل متن پست شما را بررسی کرده این جستجو را در متن انجام می دهد بنابراین بسیار دقیق تر عمل می کند.

فقط گوگل این قابلیت را دارد؟

باید عرض کنم که خیر! این قابلیت تقریبا در همه ی موتور جستجوگر های معروف مانند Bing, Yahoo و . . . وجود دارد اما از آنجایی که گوگل دقیق عمل میکند توصیه ما گوگل است.

در آخر هم باید بگوییم همچنین شما می توانید از موتور جستجو گر بسیار عالی ایرانی پارسی جو استفاده کنید. این موتور جستجوگر بسیار هوشمندانه عمل می کند و قابلیت هایی دارد که گوگل از آن استفاده نمی کند!

جستجو در محتوای وب سایت توسط گوگل - چی جوری

درباره نویسنده

امیرحسین

برای آنچه که اعتقاد دارید،
ایستادگی کنید،حتی اگر هزینه اش تنها ایستادن باشد
>>آلبر کامو<<

متن نظر